Ağaç Yaşken Eğilir Atasözü ve Anlamı

Ağaç Yaşken Eğilir Atasözünün Anlamı Nedir?

Ağaç yaş iken eğilir atasözü. Ağaç yaş iken eğilir atasözü ve anlamı. Ağaç yaş iken eğilir atasözü ne demektir. Ağaç yaş iken eğilir atasözünün anlamına kısaca bakalım.

Ağaç yaş iken eğilir:

Çocuklar mutlaka küçük yaşta eğitilmelidirler. Bu yaşlarda işlenmeye, her türlü bilgiyle donatılmaya elverişlidirler. Zaman geçip de büyüdükçe eğitilmeleri zorlaşır. Yaşlı insan kolay kolay eğitilmez. Onlar tıpkı kuru bir ağaç gibidirler. Eğilmezler, buna zorlanırlarsa kırılırlar. Bu sebeple onlara yeni bir davranış kazandırmak imkânsız gibidir.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Atasözlerinin Anlamı - 166 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

Ağaç Yaşken Eğilir Atasözü ve Anlamı (8 Yorum)

Yorum Yaz

 1. Atilla dedi ki:

  müthiş ödevime yardımcı oldu 🙂

 2. Atilla dedi ki:

  Müthiiiş 🙂 ödevime yardımcı oldu teşekkürler

 3. öztürk dedi ki:

  ödevime müthişşşşşşşşşş yardımcı olduuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

 4. abdullah dedi ki:

  çok güzel benceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

 5. abdullah dedi ki:

  süper dostum bu şey
  tutumlu olan kimse fakir olmaz

 6. ljh dedi ki:

  istedigim seyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

 7. Hakan dedi ki:

  Çok mükemmel 😀

DMCA.com Protection Status