Ağaç Yaşken Eğilir Atasözü ve Anlamı

Sponsorlu Bağlantılar

Ağaç Yaşken Eğilir Atasözünün Anlamı Nedir?

Ağaç yaş iken eğilir atasözü. Ağaç yaş iken eğilir atasözü ve anlamı. Ağaç yaş iken eğilir atasözü ne demektir. Ağaç yaş iken eğilir atasözünün anlamına kısaca bakalım.

Ağaç yaş iken eğilir:

Çocuklar mutlaka küçük yaşta eğitilmelidirler. Bu yaşlarda işlenmeye, her türlü bilgiyle donatılmaya elverişlidirler. Zaman geçip de büyüdükçe eğitilmeleri zorlaşır. Yaşlı insan kolay kolay eğitilmez. Onlar tıpkı kuru bir ağaç gibidirler. Eğilmezler, buna zorlanırlarsa kırılırlar. Bu sebeple onlara yeni bir davranış kazandırmak imkânsız gibidir.Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Selçuk Gönültaş

Ağaç Yaşken Eğilir Atasözü ve Anlamı (8 Yorum)

Yorum Yaz

 1. Atilla diyor ki:

  müthiş ödevime yardımcı oldu :)

 2. Atilla diyor ki:

  Müthiiiş :) ödevime yardımcı oldu teşekkürler

 3. öztürk diyor ki:

  ödevime müthişşşşşşşşşş yardımcı olduuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

 4. abdullah diyor ki:

  çok güzel benceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

 5. abdullah diyor ki:

  süper dostum bu şey
  tutumlu olan kimse fakir olmaz

 6. ljh diyor ki:

  istedigim seyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

 7. Hakan diyor ki:

  Çok mükemmel :D

DMCA.com Protection Status