Başarılı Olmakla ilgili Kompozisyon örneği

Başarılı olmanın temel şartlarının başında kişinin kendine olan güven duygusu gelmektedir. Bir işte başarılı olabilmek için kişinin ilk önce o işi başarabileceğine inanması gerekmektedir. Başarılı olma isteği içimizde olmasaydı kimse bir şey yapmak için elini bile kaldırmazdı başarı isteği ihtiyaçlarımızın karşılanmasında en önemli etken. Başarıya giden yol ‘Azim’ ve ‘İnanmak’ tan geçer.

Başaracağım demek, başarabilmenin yarısıdır. Bir işi yapamam diyen insanların o işi gerçekten yapamadığına defalarca tanık olmuşuzdur. Derslerimizde başarılı olmanın yolu ise sınıfta öğretmenimizi dinlemek, eve gidince kendimiz çalışmak ve çalıştıklarımızı sık sık tekrar etmektir. Başarısızlık korkumuzu yenmemiz başarılı olmak için çok çalışmamız gerekir. Başarmak.. sınavlarda başarmak,mutluluğu başarmak. Başarılı olmayı herkes farklı şekillerde dile getirmiş öğrenci için okulu bitirmek çalışan için terfi etmek anne için iyi evlatlar yetiştirmek müdür için şirketi büyütmek gibi .

Bilinmektedir ki tekrar edilmeyen bilgiler bir süre sonra unutulur. Çalışmak, bizi başarıya götüren yolun temel taşıdır. Her ne konuda olursa olsun çalışan, emek veren insan emeğinin karşılığını mutlaka alır. Küçük yaşlarda ders çalışmayı seven ve derslerini hiç aksatmadan çalışan öğrenciler ileriki yılların avukatları, doktorları, mühendisleri, öğretmenleri olurlar. Sizler de başarılı bir meslek sahibi olmak istiyorsanız bugünden tezi yok mutlaka çalışın, çalışın, çalışın.

Başarılı insan, sağlıklı bir meyve ağacı gibi olmalıdır. Bir yandan kendi yükselip kök salarken bir yandan da meyveleri ile insanlara yeni imkanlar sunmalıdır.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Eğitim - 717 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status