İletişim Araçları Nelerdir?

İletişim Araçları Nelerdir Kısaca. İletişim Araçları Örnekleri. İletişim araçları nelerdir madde halinde. İletişim araçları nelerdir ödev.

İletişim Araçları ile ilgili ödev alan öğrenci arkadaşlarımız için kısa bilgiler içeren, maddeler halinde ve örnekler ile kolaylık sağlanmıştır.

İletişim Araçları Nelerdir Kısaca Madde Halinde ve Örnekleri

1. Bilişsel iletişim araçları: Sanal ortamda, bilgi teknolojilerini kullanılarak gerçekleştirilen, bireysel veya toplu iletişim araçlarıdır.

Bilişsel iletişim araçları örnekleri; E-postalar, formlar, chat’ler, messenger’lar,web kamera’lar, bloglar, vb.

 

2. Görsel-İşitsel iletişim araçları: Göze ve kulağa hitap eden, multimedya teknolojilerini kullanan, iletişim araçlarıdır.

Görsel-İşitsel iletişim araçları örnekleri; TV, sinema, radyo, vb.

 

3. Telekomünikasyon iletişim araçları: Göze ve kulağa hitap eden, elektrik, elektronik/elektromanyetik, optik teknolojileri kullanarak gerçekleştirilen iletişim araçlarıdır.

Telekomünikasyon iletişim araçları örnekleri; Telefon, cep telefonu, fax, telex, vb.

 

4. Kali-Grafik iletişim araçları: Yazı ve çizi ile oluşturularak formatlandırılan ve basım – yayım araçları ile yapılan iletişim araçlarıdır.

Kali-Grafik iletişim araçları örnekleri; Gazeteler, dergiler, afişler, el ilanları, tabelalar, mektuplar, notlar, kitaplar,vb.

 

5. Organizasyon iletişim araçları: Ekipler aracılığıyla gerçekleştirilen , kişi veya topluma aktarılacak mesajları tanıtım – eğlence – eğitim – gezme – tüketme adına ileten etkinliklerin sağladığı iletişimin araçlarıdır.

Organizasyon iletişim araçları örnekleri; Fuarlar, event marketing konserleri, defileler, konferans, vb.

 

6. Sanatsal iletişim araçları: İster plastik, ister estetik olsun hertürlü sanat faaliyeti veya sanatcı ile sağlanacak iletişimin araçlarıdır.

Sanatsal iletişim araçları örnekleri; Dans, resim, müzik, şarkı, sergi, konser, tiyatro, defile, heykel, seramik, animasyon, vb. Ayrıca sportif iletişim, özürlü iletişimi, politik iletişim, kültürel iletişim,psikolojik iletişim araçları da sayılabilir.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Eğitim - 639 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.

İletişim Araçları Nelerdir? (5 Yorum)

Yorum Yaz

 1. sanane dedi ki:

  aman hocayı bekliyoz ya

 2. efecan dedi ki:

  berbat

 3. enes dedi ki:

  Çok kısa
  Daha uzun şekilde olabilirdi
  Yinede teşekkür ederim

 4. maria dedi ki:

  thank you flp kong

 5. nonoş dedi ki:

  harikaaaa…

DMCA.com Protection Status