Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur Sözüyle ilgili Kompozisyon örneği

Sağlık, bütün canlılar için önemlidir. Her şeyin başı sağlık olduğu gibi, başarılı ve zeki olmanın da temel unsuru sağlıklı bir bedene sahip olmaktır. İnsanın sağlığı olmadan hiçbir şeyinin olması beklenemez. Bu sebeple sağlığımıza dikkat etmeli, onu kaybetmemek için elimizden geleni yapmalıyız.

Sağlam bir bedene sahip olabilmek için birtakım şeylere dikkat etmek gerekir. Her insanın her gün mutlaka spor yapması sağlıklı bir vücuda sahip olmak için olmazsa olmaz şartlardandır. Mustafa Kemal Atatürk, bu sözü sporun önemini vurgulamak için söylemiştir. Hiçbir şey yapılamıyorsa en azından tempolu bir yürüyüş doktorlar tarafından herkese tavsiye edilmektedir.

Geleceğin dünyasını kuracak olan gençlerdir. Dünyanın bugünkü halinden şikayet eden gençlerin gelecekten şikayet etmeye hakları olmayacaktır. Geleceğin güzel olmasını istiyorsak, sağlıklı bir yaşam sürmeliyiz. Hem akıl sağlığımızı hem de vücut sağlığımızı korumalıyız. Bunun için uyuşturucu, alkol ve sigara gibi çağımızın en tehlikeli maddelerinden uzak durmalıyız.

Sağlıklı bir bedene sahip olmak için sporla birlikte yeme ve içmemize de dikkat etmeliyiz. Aşırı kalorili yiyecek ve içeceklerden uzak durarak bedenimizi zinde tutmaya çalışmalıyız.

Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Alkol, sigara ve uyuşturucu gibi zararlı maddelerin tutsağı olmuş kişilerin sağlıklı olmasından ne ölçüde bahsedilebilir? İnsanı insan yapan, diğer canlılardan ayıran en önemli unsur olan aklın, sağlıklı ve verimli bir şekilde insanlığın yararında kullanılması, ancak sağlam bir vücutla mümkündür.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Eğitim - 105 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status