Tasarrufla ilgili Kompozisyon örneği

Tasarruf, para veya bir malın değerini bilme; onu yerinde ve zamanında kullanabilme, tedbir amaçlı değerlendirebilme yetisine denir. Hayatta maddî sıkıntılarla başa edebilmek için tasarruf yapmalıyız. Herkes gelirinin bir bölümüyle zorunlu ihtiyaçlarını giderdikten sonra, geri kalan kısmını, gelecekte düşebileceği kötü durumlar veya birtakım hayalleri için bir kenara saklamalıdır.

Tasarrufun sonucunda insanlar isteklerine kavuşurlar.Tasarruf yapan kimseler tedbirli oldukları için güç duruma düşmezler .Bir köşede birikmiş paraları, her zaman onların destekçisi olur.Bu nedenle başlarına gelebilecek maddi sıkıntıları kolayca atlatabilirler. Tasarruf alışkanlığı çocuk yaşlardan itibaren kazanılmalıdır. Tasarruf, başta büyük bir meblağ olmayacağı için pek bir anlam ifade etmese de azar azar biriktiğinde sizi şaşırtan sonuçlar çıkabilir .

Tasarruf, meyvesini zamanla verir. Bugünden azar azar, karınca kararınca biriktirdiğimiz paralar bir gün bizi şaşırtan, bazı maddî arzularımızı gerçekleştirecek kadar büyük bir yekûn oluşturur. Tasarruf yapan herkes, sonunda böyle mutluluk verici bir sonuca kavuşur. Böylece, insanın isteklerine kavuşabilmesinin bir bakıma elinde olduğu anlaşılır. Tasarruf yapan kimseler tedbirli kimselerdir; önceden hazırlıklı oldukları için güç duruma düşmezler. Bir köşede birikmiş paraları, her zaman onların yardımcısı, desteği ve huzur kaynağıdır.

İnsanoğlu tasarrufa çocuklukta alışmalıdır. Kendi ihtiyaçlarını tasarruflarıyla almaya çalışan çocuklar, en güzel alışkanlıklardan birini elde etmiş olurlar. Tasarruf varlığın garantisidir”. Tasarruf kötü gün dostudur.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Eğitim - 225 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status