1. Dünya Savaşı

1. Dünya Savaşında Osmanlıların Ekonomik, Siyasi ve Askeri Durumu 1. Dünya Savaşında Osmanlıların Ekonomik, Siyasi ve Askeri Durumu

Osmanlı İmparatorluğu, 1699 Karlofça Antlaşması’ndan beri süregelen gerileme döneminin,son ağır yenilgisini 1912-1913 yıllarındaki Balkan Savaşları ile almıştı.Bu savaşlarda,imparatorluktan ayrılmış küçük devletlerle dahi başa çıkamaz durumda olduğu görülmüştür. Ülkenin genel Durumu..

Eğitim940 views1 yorum
1. Dünya Savaşına Katılan İtilaf ve İttifak Devletleri 1. Dünya Savaşına Katılan İtilaf ve İttifak Devletleri

1.Dünya Savaşında İttifak Devletleri İtilaf Devletleri İtilaf Devletleri ya da Müttefik Devletler, başlangıçta İngiltere, Fransa ve Rusya’dan oluşan savaş bloğu. İtalya I. Dünya Savaşı başladıktan sonra İttifak Devletleri grubundan ayrılıp İtilaf..

Eğitim1.301 views0 yorum
Birinci Dünya Savaşının Nedenleri – Siyasi ve Ekonomik Nedenleri Birinci Dünya Savaşının Nedenleri – Siyasi ve Ekonomik Nedenleri

Birinci Dünya Savaşı Nedenleri Nelerdir I. Dünya Savaşı, 20. yüzyılda dünya çapında yapılan iki savaştan birincisidir. 28 Temmuz 1914 tarihinde Avrupa’da başlamış ve dünyanın dört bir yanındaki ülkelerin katılması ve..

Eğitim415 views0 yorum
Birinci Dünya Savaşı Sonunda İmzalanan Antlaşmalar Birinci Dünya Savaşı Sonunda İmzalanan Antlaşmalar

I. Dünya Savaşı sonunda, İtilaf Devletleri İttifak Devletleri’ne çok ağır şartlar taşıyan barış antlaşmaları imzalatmışlardır. Bunlar antlaşmalar tarihe, I. Dünya Savaşı’nı bitiren antlaşmalar olarak da geçmiştir Şimdi bu antlaşmaların neler..

Eğitim346 views0 yorum
Birinci Dünya Savaşında Osmanlı Devleti Kimin Yanında Yer Aldı Birinci Dünya Savaşında Osmanlı Devleti Kimin Yanında Yer Aldı

1. Dünya Savaşında Osmanlı Devleti Kimin Yanında Yer Aldı – Birinci Dünya Savaşında Osmanlı Devleti Kimin Yanında Yer Aldı – 1. Dünya Savaşında Osmanlı Devleti Kimlerin Yanında Yer Aldı – Birinci..

Eğitim1.129 views0 yorum
Atatürkün 1. Dünya Savaşında Bulunduğu Cepheler Atatürkün 1. Dünya Savaşında Bulunduğu Cepheler

Atatürk 1. Dünya Savaşında Hangi Cephelerde Yer Almıştır Mustafa Kemal Atatürk’ün birinci Dünya savaşında yer aldığı cepheler hangileridir. Mustafa Kemal Atatürk’ün 1. Dünya savaşında yer aldığı cepheler hangileridir. Bakalım Atatürk..

Eğitim741 views1 yorum
1. Dünya Savaşı Sonuçları 1. Dünya Savaşı Sonuçları

Birinci dünya savaşı sonuçları nelerdir. Birinci dünya savaşının Osmanlı devleti açısından ne gibi sonuçları olmuştur.  Birinci dünya savaşının en büyük sonucu ama acı sonucu milyonlarca insanın hayatını kaybetmesidir. Dünya Savaşının..

Eğitim275 views0 yorum
DMCA.com Protection Status