Antlaşma

Birinci Dünya Savaşı Sonunda İmzalanan Antlaşmalar Birinci Dünya Savaşı Sonunda İmzalanan Antlaşmalar

I. Dünya Savaşı sonunda, İtilaf Devletleri İttifak Devletleri’ne çok ağır şartlar taşıyan barış antlaşmaları imzalatmışlardır. Bunlar antlaşmalar tarihe, I. Dünya Savaşı’nı bitiren antlaşmalar olarak da geçmiştir Şimdi bu antlaşmaların neler..

Eğitim346 views0 yorum
Kurtuluş Savaşı Antlaşmaları Hangilerdir Kurtuluş Savaşı Antlaşmaları Hangilerdir

Kurtuluş savaşında imzalanan antlaşmalar hangileridir? Ankara Anlaşması (1921) Ankara Anlaşması ile İtilaf Devletleri Cephesi bozulmuş ve yeni Türk Devleti Fransa tarafından tanınmıştır. Bu anlaşma sonunda Güney Cephesindeki savaş resmen sona..

Eğitim290 views0 yorum
Kurtuluş Savaşı Sonrası İmzalanan Ateşkes ve Barış Antlaşmaları Nelerdir? Kurtuluş Savaşı Sonrası İmzalanan Ateşkes ve Barış Antlaşmaları Nelerdir?

Kurtuluş savaşı sonrası imzalanan ateşkes ve barış antlaşmaları hangileridir? Mudanya Mütarekesi, Eylül 1922 İzmir’in kurtuluşundan sonra Fahrettin Altay komutasındaki TBMM Süvari Kolordusu kuzeye yöneldi ve birkaç gün sonra İngiliz işgalinde..

Eğitim395 views0 yorum
Lozan Barış Antlaşması ve Önemi Lozan Barış Antlaşması ve Önemi

Lozan Barış Konferansı’nda, yalnız Yunanistan’la bir hesaplaşma ve savaşa son veren bir barış antlaşması yapılmamış, aynı zamanda, I. Dünya Savaşı’nın galipleri ile yüzyıllardan beri süre gelen hukuki ve siyasi sorunlar..

Eğitim227 views0 yorum
DMCA.com Protection Status