Asit

Asit Yağmuru Nedir? Asit Yağmurlarına Neden Olan Faktörler, Zararları ve Alınabilecek Tedbirler Asit Yağmuru Nedir? Asit Yağmurlarına Neden Olan Faktörler, Zararları ve Alınabilecek Tedbirler

Asidik yağmur, fosil yakıtların yakılmasından sonra yağmur, kar, sis, çiğ veya kuru parçacıklar halinde yağmasına veya düşmesine verilen isimdir. Atmosfere yayılan kükürtdioksit ve azotdioksit gazlarının kimyasal dönüşümlerden geçtikten sonra bulutlardaki..

Eğitim142 views0 yorum
Asit Türleri Nelerdir Asit Türleri Nelerdir

ASİT TÜRLERİ İnorganik asitler: Minerallerden ve metal olmayan maddelerden yapılan asitlere, inorganik asitler adı verilir. Yaygın inorganik asitler arasında, sülfürik asit (H2SO4), hidroklorik asit (HCl), nitrik asit(HNO3) ve fosforik asit..

Eğitim883 views1 yorum
Asit Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli Asit Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli

Asit Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Asiti bir yerinize damlatmadan kullanmaya dikkat ediniz. Asitin şişesinde ne olduğunu öğrenmek için koklamayın. Tadına bakmaya çalışmayın. Asitin üstüne su dökmeyin. Karıştığında açığa çıkan ısı..

Sağlık763 views0 yorum
Asit Nedir – Asit Hakkında Bilgi Asit Nedir – Asit Hakkında Bilgi

Suda çözündüğünde hidrojen iyonu ( H+ ) verebilen maddelere “asit” denir. HCl → H+ + Cl- • Asitlerin tatları ekşidir. • Mavi turnusol kağıdını kırmızıya çevirirler. • Sulu çözeltileri elektrik..

Eğitim52 views0 yorum
DMCA.com Protection Status