atasözü anlamları

Büyük Lokma Ye Büyük Söz Söyleme Atasözünün Anlamı Büyük Lokma Ye Büyük Söz Söyleme Atasözünün Anlamı

Büyük lokma ye (de), büyük söz söyleme atasözünün anlamı: İnsan çoklukla nefsine yenik düşer. Kendini pek çok konuda ön plâna çıkarmak, ne kadar becerikli ve akıllı olduğunu belirtmek ister. Bu..

Atasözlerinin Anlamı390 views0 yorum
Büyük Başın Derdi Büyük Olur Atasözünün Anlamı Büyük Başın Derdi Büyük Olur Atasözünün Anlamı

Büyük başın derdi büyük olur atasözünün anlamı: Bir iş ne kadar büyükse çözüm bekleyen sorunları da o kadar büyük olur. Dolayısıyla bir işletmeyi idare eden, bir toplumu yöneten, kısacası büyük..

Atasözlerinin Anlamı469 views0 yorum
Büyük Balık Küçük Balığı Yutar Atasözünün Anlamı Büyük Balık Küçük Balığı Yutar Atasözünün Anlamı

Büyük balık, küçük balığı yutar atasözünün anlamı: Güçlü olan kendinden güçsüzü ya ezer, ya yok eder, ya da kendisine bağlı kılar. Bu durum insan için olduğu kadar, ticarî işletmeler ve..

Atasözlerinin Anlamı526 views0 yorum
Bülbülün Çektiği Dil Belasıdır Atasözünün Anlamı Bülbülün Çektiği Dil Belasıdır Atasözünün Anlamı

Bülbülün çektiği dil belâsıdır atasözünün anlamı: Bir karganın kafese konup beslendiği pek görülmemiştir. Ama bülbül için kafesler sürekli yapılır durur. Bunun tek sebebi, sesinin güzelliğidir. O oldukça güzel öter ve..

Atasözlerinin Anlamı320 views0 yorum
Bülbülü Altın Kafese Koymuşlar ”Ah Vatanım Demiş” Atasözünün Anlamı Bülbülü Altın Kafese Koymuşlar ”Ah Vatanım Demiş” Atasözünün Anlamı

Bülbülü altın kafese koymuşlar, “ah vatanım” demiş atasözünün anlamı: İnsan, özgürlüğünü ancak vatanında bulur. Bu bakımdan vatan en değerli varlığıdır insanın. Orda doğmuş, orda büyümüş, orda doymuş, orda tatmıştır mutluluğu...

Atasözlerinin Anlamı329 views0 yorum
Bükemediğin Eli Öp Atasözünün Anlamı Bükemediğin Eli Öp Atasözünün Anlamı

Bükemediğin eli öp atasözünün anlamı: Kendisiyle mücadele ettiğin rakibinin kuvveti, bilgisi ve becerisi karşısında başarı gösteremeyip mağlûp olduysan rakibinin üstünlüğünü kabul et; bu onurlu bir davranış olacaktır. Atasözü Nedir? Atalarımızın..

Atasözlerinin Anlamı254 views0 yorum
Buğdayın Yanında Acı Ot da Sulanır Atasözünün Anlamı Buğdayın Yanında Acı Ot da Sulanır Atasözünün Anlamı

Buğdayın yanında acı ot da sulanır atasözünün anlamı: Mümkün olduğunca dikkatli olunup iyi ve yararlının yanında, kötü ve yararsızın gelişip büyümesine fırsat verilmemelidir. Atasözü Nedir? Atalarımızın uzun denemelere dayanan yargılarını,..

Atasözlerinin Anlamı251 views0 yorum
Buğdayım Var Deme Ambara Girmeyince Oğlum Var Deme Yoksulluğa Düşmeyince Atasözünün Anlamı Buğdayım Var Deme Ambara Girmeyince Oğlum Var Deme Yoksulluğa Düşmeyince Atasözünün Anlamı

Buğdayım var deme ambara girmeyince, oğlum var deme yoksulluğa düşmeyince atasözünün anlamı: Tarlada ya da harmanda duran, henüz hasadı yapılıp ambara girmemiş ürün bizim sayılmaz. Çünkü bir yangın, bir sel,..

Atasözlerinin Anlamı318 views0 yorum
Buğday Başak Verince Orak Pahaya Çıkar (Kıymete Biner) Atasözünün Anlamı Buğday Başak Verince Orak Pahaya Çıkar (Kıymete Biner) Atasözünün Anlamı

Buğday başak verince orak pahaya çıkar (kıymete biner) atasözünün anlamı: Kimi zaman ortada duran, pek önemli görünmeyen şeyler kendilerine ihtiyaç duyulunca çok değer kazanırlar. İsteklisi çok olan nesnenin fiyatı artar...

Atasözlerinin Anlamı440 views0 yorum
Bugünkü Tavuk Yarınki Kazdan İyidir Atasözünün Anlamı Bugünkü Tavuk Yarınki Kazdan İyidir Atasözünün Anlamı

Bugünkü tavuk yarınki kazdan iyidir atasözünün anlamı: Az da olsa bugün elimizde bulunan bir nimet, imkân ya da nesne, büyük de olsa henüz elimize geçmemiş olandan daha daha iyidir. Çünkü..

Atasözlerinin Anlamı276 views1 yorum
DMCA.com Protection Status