Ayet

Ali İmran Suresi Meali Ali İmran Suresi Meali

Rahman Rahim olan Allah’ın adıyla Elif, Lam, Mim. Allah… O’ndan başka İlah yoktur. Diridir, Kaimdir. O, sana Kitab’ı hak ve kendinden öncekileri doğrulayıcı olarak indirdi. O, Tevrat’ı ve İncil’i de..

Dini Bilgiler456 views0 yorum
Cuma Günü Okunması Tavsiye Edilen Dua, Süre ve Ayetler Cuma Günü Okunması Tavsiye Edilen Dua, Süre ve Ayetler

Cuma günü okunması tavsiye edilen dua, sure ve diğer ameller vardır. Özellikle Cuma günleri Cuma süresinin okunması tavsiye edilmektedir. Bundan başka Cuma günleri 100 tane salavat okumakta oldukça sevaptır. Bismillahirahmanirahim..

Dini Bilgiler253 views0 yorum
Kaybolan Birşeyi Bulmak için Okunacak Ayet ve Dualar Kaybolan Birşeyi Bulmak için Okunacak Ayet ve Dualar

Kaybolan bir eşyayı bulmak için okunacak olan dua ve ayetler vardır. İlk önce bu ayeti kerime okunur; ” Ve indehû mefâtih’ul-gaybi lâ ye’lemuha illâ huve ve ye’lemu mâ fi’l-berri ve’l-behri..

Dini Bilgiler348 views0 yorum
Kuran’ı Kerim’de Hz Ademle ilgili Ayetler Nelerdir Kuran’ı Kerim’de Hz Ademle ilgili Ayetler Nelerdir

Kuran’ı Kerim’de Hz Ademle ilgili Ayetler Hani Rabbin Meleklere: “Muhakkak ben yeryüzünde bir halife var edeceğim” demişti. Onlar da: “Biz seni şükrünle yüceltir ve (sürekli) takdis ederken orada bozgunculuk çıkaracak..

Dini Bilgiler257 views0 yorum
Kuran’ı Kerim’de ilk ve Son inen Ayet Hangisidir? Kuran’ı Kerim’de ilk ve Son inen Ayet Hangisidir?

Kuran’ı Kerim’in ilk inen ayeti hangisidir? Kuran’ı Kerim’in son inen ayeti hangisidir? Kur’an’da ilk inen ayet? Kur’an’ın ilk inen ayet, Alak Suresinin “Yaratan Rabbinin adıyla oku” mealindeki ilk ayettir. Kur’an’da..

Dini Bilgiler / Kültür & Sanat1.045 views0 yorum
Kuran’ı Kerim’de Kaç Sure, Kaç Ayet Var? En Uzun Ayet Hangisidir? Kuran’ı Kerim’de Kaç Sure, Kaç Ayet Var? En Uzun Ayet Hangisidir?

Kur’an’da kaç sure ve ayet var? Kur’an-ı kerimde 114 sure, 6236 ayet-i kerime vardır. Ayetlerin sayısının 6236’dan az veya daha çok olduğu bildirildi ise de, bu ayrılıklar büyük (uzun) bir..

Kuran’da Âyet Kelimesinin Geçtiği Ayetler Kuran’da Âyet Kelimesinin Geçtiği Ayetler

Kuran’da Âyet Kelimesinin Geçtiği Ayetler Kur´an’da geçen ayet kelimesi sadece Kur´an ayetleri için değil, aynı zamanda işaret veya delil anlamında tabiat için de kullanılır. Kur´an’da, Allah’ın ayetlerinin tabiatta gözlemlenebileceği ifade..

Ayet Nedir? Muhkem ve Müteşabih Ayet Ne Demektir? Ayet Nedir? Muhkem ve Müteşabih Ayet Ne Demektir?

Âyet, Arapça bir kelime olup Kur’an surelerini oluşturan cümlelere verilen isimdir. Âyet Arapça’da kelime olarak delil, veri veya işâret anlamına gelmekte ve Kur’anda her iki anlamda da kullanılmaktadır. Türkçe olarak..

Uykudan Sıçrayarak Uyananlar İçin Okunacak Dualar, Sure ve Ayetler Uykudan Sıçrayarak Uyananlar İçin Okunacak Dualar, Sure ve Ayetler

Uykudan sıçrayarak uyananlar için okunacak dua, sure ve ayetler hakkında bilgi vereceğiz. Mekarimu’l-Ahlak’ta yazılıdır ki; “Ne zaman uykudan sıçrarsanız on kez şunları söyleyin: أعُوذُ بِكَلِماتِ اللهِ مِنْ غًضَبِهِ وَ مِنْ..

Dini Bilgiler / Kültür & Sanat15.352 views0 yorum
Kuranı Kerimde Hangi Hayvanların Adı Geçer Kuranı Kerimde Hangi Hayvanların Adı Geçer

Kuranı Kerim de adı geçen hayvanlar ve geçtikleri ayetler. ASLAN “Aslandan kaçmaktalar.” KARGA “Derken Allah, kardeşinin cesedini nasıl gömeceğini ona göstermek için yeri eşeleyen bir karga gönderdi. (Katil kardeş) “Yazıklar..

Dini Bilgiler443 views0 yorum
12
DMCA.com Protection Status