biyoloji

Biyoloji Bilimi Nedir Kısaca Biyoloji Bilimi Nedir Kısaca

Biyoloji, hayatla ve bitki ve hayvanlar gibi yaşayan organizmalarla ilgilenen doğal bir bilimdir. Biyoloji, yapısı, işlevi, anatomisi, büyümesi, evrimi, dağılımı ve taksonomisi dahil olmak üzere tüm canlı organizmaların incelenmesi ile..

Eğitim588 views0 yorum
Biyolojinin Alt Bilim Dalları Biyolojinin Alt Bilim Dalları

Biyoloji canlıları ve bu canlıların türlerini inceleyen bilim dalına verilen isimdir. Bilim dalları arasında geniş bir yapıya sahip olan Biyolojinin yaklaşık 30 civarında bir sayıda alt bilim dalları mevcuttur. Tıp,..

Eğitim306 views0 yorum
Biyoloji Bilimine Katkı Yapan Bilim Adamları Biyoloji Bilimine Katkı Yapan Bilim Adamları

Yaklaşık 2300 yıl önceden başlayarak Biyoloji tarihi gelişmeye başlamıştır. Yunan bilim adamı Polibus, “İnsanın Doğası Üzerine” adlı bir kitap yazmıştır. Aristo, çalışmalarını “Hayvanların Tarihi, Hayvan Nesli Üzerine” ve “Hayvan Vücutlarının..

Eğitim2.495 views1 yorum
Biyoloji Nedir? Biyolojinin Bilim Dallarıyla İlgili Ders Notları Biyoloji Nedir? Biyolojinin Bilim Dallarıyla İlgili Ders Notları

Biyoloji ve Biyolojiyi Oluşturan Bilim Dalları Biyologlar, tüm canlıları; tüm gezegeni kaplayan küresel boyuttan, hücre ve molekülleri kapsayan mikroskobik boyuta kadar onları etkileyen önemli dinamik olaylarla birlikte inceleyen, biyoloji bilimiyle..

Eğitim196 views0 yorum
Biyoloji Dersi 9. Sınıf Hücrede Madde Alışverişleri Hakkında Bilgi Biyoloji Dersi 9. Sınıf Hücrede Madde Alışverişleri Hakkında Bilgi

HÜCREDE MADDE ALIŞVERİŞİ Hücre zarında gerçekleşen bir olaydır. Canlılığın devamı için gereklidir. Hücre zarından geçebilenler : O2,CO2,CO,su,mineraller,glikoz,fruktoz,galaktoz,yağ asidi,gliserol,a.asit,vitamin,alkol. Hücre zarından geçemeyenler : Protein,yağ,karbonhidrat. 1) DİFÜZYON Bir maddenin çok olduğu (yoğun..

Eğitim251 views0 yorum
Biyoloji Hücre Organelleri ve Hücrenin Yapısı Ders Notları 9. Sınıf Biyoloji Hücre Organelleri ve Hücrenin Yapısı Ders Notları 9. Sınıf

HÜCRE Hücre teorisi: 1)Bütün canlılar hücrelerden meydana gelmiştir. 2)Hücreler bağımsız hareket ettikleri halde birlikte iş görürler. 3)Hücreler bölünerek çoğalırlar. Tek hücrelilerde bütün olaylar hücre içerisinde gerçekleşir.İş bölümü ve doku oluşumu..

Eğitim878 views0 yorum
Biyoloji Hücrede Madde Alışverişleri Ders Notları 9. Sınıf Biyoloji Hücrede Madde Alışverişleri Ders Notları 9. Sınıf

HÜCREDE MADDE ALIŞVERİŞİ Hücre zarında gerçekleşen bir olaydır. Canlılığın devamı için gereklidir.  Hücre zarından geçebilenler: O2, CO2, CO, su, mineraller, glikoz, fruktoz, galaktoz, yağ asidi, gliserol, a.asit, vitamin, alkol.  Hücre..

Eğitim269 views0 yorum
DMCA.com Protection Status