Canlılar

Hemoglobin Kısaca Nedir? Hemoglobin Nerede Bulunur Hemoglobin Kısaca Nedir? Hemoglobin Nerede Bulunur

Hemoglobin nedir? Canlıların solunum yolundan dokularımıza oksijen taşımakta olan, dokularımızda ki karbondioksit ve protonları solunum organımıza taşıyan proteine verilen isimdir. Vücudumuzda oldukça önemli bir yere sahiptir. Olmazsa olmazımız olan Oksijenin..

Sağlık1.121 views0 yorum
Canlıların Ortak Özellikleri Canlıların Ortak Özellikleri

Canlıların Ortak Özellikleri Hücre Yapısı : Bütün canlılar hücrelerden oluşmaktadır. Hücre bir organizmanın temelidir. Hücrede gerçekleşen olaylar canlılığın devam etmesini sağlar. Beslenme : Canlıların yaşamalarını devam ettirebilmeleri için besin almak zorundadırlar. Hayvanlar..

Eğitim298 views0 yorum
Hayvanlar Nedir? Hayvanlar Hakkında Bilgi? Hayvanlar Nedir? Hayvanlar Hakkında Bilgi?

Hayvanlar Nedir? Hayvanlar Hakkında Bilgi? Hayvanlar: Canlılar aleminin organik besinlerle beslenen, havada, karada, suda yaşayan canlılardır. Küçük ve büyüklerine göre değişen, gözle görülemeyecek kadar küçük, fil ve balina gibi yapılı hayvanlar..

Hayvanlar Alemi1.268 views0 yorum
Hava Kirliliğinin Canlılar Üzerindeki Etkileri Hava Kirliliğinin Canlılar Üzerindeki Etkileri

Hava kirliliğinin canlılar üzerindeki etkileri? Hava kirliliğinin insanlar üzerindeki etkileri? Hava kirliliğinin canlılar ve insanlar üzerindeki olumsuz etkileri nelerdir? Hava kirliliğinin, başta insan sağlığı olmak üzere görüş mesafesi, materyaller, bitkiler..

Yaşam450 views0 yorum
Canlıların İç Yapısı İle İlgili Kelimeler, Terimler ve Anlamları Canlıların İç Yapısı İle İlgili Kelimeler, Terimler ve Anlamları

Canlıların iç yapısı ile ilgili kelimeler ve anlamları. Mesela; ”Bağ Doku” vücudun bütünlüğünün sağlanmasında etkilidir. Diğer dokuların arasını doldurarak hem onlara desteklik yapar, hem de bir arada belli bir düzen..

Eğitim411 views0 yorum
İnsanda Dolaşım Sisteminin Yapısı ve Kan Grupları İnsanda Dolaşım Sisteminin Yapısı ve Kan Grupları

Tüm canlı organizmaların yaşayabilmesi için beslenme-boşaltım, solunum yapması gereklidir. Gelişmiş yapılı, büyük vücutlu canlılarda besinlerin ve temiz havanın vücuda yayılmasını, hücrelerde oluşan artıkların boşaltım organlarına ulaştırılmasını sağlayan yapılara dolaşım sistemi..

Eğitim415 views0 yorum
Suyun Faydaları – Suyun 46 Faydası Suyun Faydaları – Suyun 46 Faydası

Su yaratılan her varlık için vazgeçilmez bir şeydir. Susuz bir yaşam düşünülemez. Ancak insanlar bilinçsiz bir şekilde kullanmaya devam ettikleri su kaynaklarının kurumalarına sebep olmaktadır. Bütün canlıların hayatlarının devamını sağlayabilmesi..

Sağlık / Yaşam587 views0 yorum
DMCA.com Protection Status