çocuk

Brokoli Fazla Sevilmiyor Ama Düşük Kalorili ve Vitamin Deposu! Brokoli Fazla Sevilmiyor Ama Düşük Kalorili ve Vitamin Deposu!

Brokoli sebzeler içerisinde fazla sevilmiyor. Ancak hem çocuklar için hem de yetişkin insanlar için oldukça faydalı. Şahsen bende Brokoliyi fazla sevmiyorum ama tam tersine turşusu yapıldı ve bu kadar lezzetli..

Sağlık / Yaşam249 views0 yorum
Çocuklara Zeka Gelişimi için Ceviz Yedirin! Çocuklara Zeka Gelişimi için Ceviz Yedirin!

Yaratılan her meyve vücuttaki bazı organlara benzemektedir. Ceviz de bu meyvelerden bir tanesi ve Beyine benzediğinden en çok da bu organımıza faydası var. Cevizin faydaları saymakla bitmiyor. Düzenli olarak tüketildiği..

Çocuk / Kadın511 views0 yorum
Aniden Ağlayıp Susmayan Bebeğe Karşı Anne Baba Ne Yapmalı Aniden Ağlayıp Susmayan Bebeğe Karşı Anne Baba Ne Yapmalı

Bebekler dilleri çözülüp konuşmaya başlayıncaya kadar her isteklerini, bütün sorunlarını ağlayarak anlatmaya çalışırlar. Bu gibi durumlar karşısında bebeğin ihtiyacının ne olduğunu anlamak özellikle yeni anne babalar için oldukça güç durumlardan..

Çocuk358 views0 yorum
Çocuklara Süt İçmeyi Sevdirmenin Yolları Çocuklara Süt İçmeyi Sevdirmenin Yolları

Yörsan Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakarayan, çocukların bünyelerinin sağlıklı gelişimi için süt ve süt ürünlerini tercih ederek düzenli ve dengeli olarak tüketmelerinin çok önemli olduğunu söylüyor. Çocuklara sütü sevdirmenin birkaç yolu:..

Çocuk325 views0 yorum
Obez Olan Çocuklara Karşı Nasıl Davranılmalı Obez Olan Çocuklara Karşı Nasıl Davranılmalı

Uzmanlar çocuğu obez olanlara tavsiyelerde bulundu. Tavsiyeler de obez olan çocuklara karşı nasıl bir tutum sergilenmesi gerektiği vurgulanıyor. Obez çocuğun uygulanan tedaviye erken ve olumlu yanıt verebilmesi için “İstersen kilo..

Çocuk288 views0 yorum
Çocuklarda Ağız ve Diş Sağlığıyla ilgili Uzman Tavsiyeleri Çocuklarda Ağız ve Diş Sağlığıyla ilgili Uzman Tavsiyeleri

Çocuklarda ağız ve diş sağlığı neden önemlidir. Çocuklarda ağız ve diş sağlığı ile ilgili diş hekimlerinden olan Meltem Gürbüz önemli açıklamalarda bulundu. Diş Hekimi Meltem Gürbüz yaptığı açıklamada, erken yaşta..

Çocuk307 views0 yorum
Çocuklara Sorumluluk Bilinci Nasıl Verilir Çocuklara Sorumluluk Bilinci Nasıl Verilir

Aşırı koruyucu anne ve baba tutumunun çocuğun kişilik gelişiminde etkili olduğunu ifade eden Psikiyatri Uzmanı Dr. Orhan Karaca, ebeveynlerin bu tutumlarıyla çocuğun kendine olan güveni ve kişiliğinin zarar görebileceğini söyledi...

Çocuk350 views0 yorum
Bebeklerde Kolik Sancı Nedir? Bebeklerde Kolik Sancı Nedir?

Nedeni bilinmeyen kolik sancıları yaşayan bebeklerin ritmik hareket ve sakinleştirici sesle uykuya dalabilecekleri belirtildi. Bebeklerin 6’ıncı haftadan itibaren 3 saat gibi bir süre boyunca huzursuz olmaları beklenen bir durum ve genellikle..

Çocuk281 views0 yorum
Ders Çalışmayan Çocuğa Nasıl Yaklaşmak Gerekir? Ders Çalışmayan Çocuğa Nasıl Yaklaşmak Gerekir?

Yaşam Tasarım Merkezi’nden NLP Öğrenci Koçu Oğuz Akyıldız, okul başarısının mutluluğun garantisi olmadığını belirtti. Akyıldız’la, ebeveynler ve çocukları arasında yaşanan iletişimsizlik ve ders çalışmak istemeyen çocuklara nasıl yaklaşılması gerektiği hakkında..

Çocuk373 views0 yorum
Kışın Çocuklarda Sık Görülen Hastalıklar Nelerdir Kışın Çocuklarda Sık Görülen Hastalıklar Nelerdir

Kış aylarında kapalı ortamda bulunma, mikrop yoğunluğunun artması, vücut direncinin düşmesi, hava sıcaklığında ani değişiklikler ve güneş ışığına daha az maruz kalmak, enfeksiyonların daha sık görülmesine yol açar. En sık..

Çocuk251 views0 yorum
DMCA.com Protection Status