ders notları

Noktalama İşaretli Ders Notları Noktalama İşaretli Ders Notları

NOKTALAMA  İŞARETLERİ 1)NOKTA (.): a)Tamamlanmış cümle sonlarında kullanılır: *Gözlerin gözlerime değince felaketim olurdu ,ağlardım. *Beni sevmiyordun,bilirdim. b)Kısaltmalardan sonra kullanılır: * vb.            *Prof.            *Dr.      *Cad.       *Alm.        *Ar.     İng.  c)Sıra gösteren rakamlardan..

Eğitim13 views0 yorum
Bulaşıcı Hastalıklar Nasıl Yayılır Bulaşıcı Hastalıklar Nasıl Yayılır

Bulaşıcı Hastalıklar Hangi Şekillerde Yayılır Bir canlıdan diğerine bulaşan hastalıklara bulaşıcı hastalık (enfeksiyon) denir. Mikroorganizmaların vücutta enfeksiyon yapan çeşitlerine mikrop denir. Virüsler ve bakteriler insanda bulaşıcı hastalıklara sebep olan mikroorganizmalardır. Virüslerin..

Eğitim / Sağlık28 views0 yorum
Vücuttaki Bezler , Özellikleri ve Çeşitleriyle İlgili Ders Notları Vücuttaki Bezler , Özellikleri ve Çeşitleriyle İlgili Ders Notları

Bezler , Bez Çeşitleri ve Bezlerin Görevleri Endokrin sistemi, ya da iç salgı bezleri; salgılarını, vücudun başka bölgelerindeki hedef hücrelere ulaştırabilmek için kana veya lenfe veren bezlerin tümüdür. Hipofiz, tiroit,..

Eğitim40 views0 yorum
Basit Makineler Nelerdir – Basit Makine Örnekleri Ders Notları Basit Makineler Nelerdir – Basit Makine Örnekleri Ders Notları

Basit Makineler ve Basit Makine Örnekleri Basit makineler; insanların, işlerini kolaylaştırmak için geliştirildiği araçlardır. Basit makineler, kuvvetten kazanç sağlamak, yoldan kazanç sağlamak, kuvvetin yönünü değiştirmek, işin yapılma hızını değiştirmek ya..

Eğitim156 views0 yorum
Ampul Nedir? Ampulün Yapısı ve Ampul Çeşitleri Nelerdir Ampul Nedir? Ampulün Yapısı ve Ampul Çeşitleri Nelerdir

Ampulü Kim İcat Etti? Ampul Nasıl Yanar? Ampul Çeşitleri Ampul, elektrik akımıyla temas ettiğinde akkor durumuna gelerek ışık yayan içinde argon gazı bulunan armut biçimli cam şişedir. Ampulün içinde çok..

Eğitim109 views0 yorum
Akarsu Aşındırma Şekilleri Coğrafya Ders Notları Akarsu Aşındırma Şekilleri Coğrafya Ders Notları

Akarsuların Aşındırma Çeşitleri – Denge Profili Nedir Akarsuyun, içerisinden geçtiği yatağı kazması ve kopardığı parçacıkları taşıması olayına aşındırma denir. Akarsular kimyasal ve fiziksel (mekanik) yollarla aşındırma yaparlar. 1. Kimyasal aşındırma:..

Eğitim2 views0 yorum
Coğrafya Ders Notları 23 Eylülün Özellikleri Coğrafya Ders Notları 23 Eylülün Özellikleri

23 Eylül ve Özellikleri Dünya’nın Güneş etrafında dönmesi ve eksen eğikliğine bağlı olarak dört önemli gün ortaya çıkar. Bu günler aynı zamanda mevsimlerin başlangıcıdır. 21 Mart ve 23 Eylül tarihlerine ekinoks..

Eğitim4 views0 yorum
Coğrafya Ders Notları 21 Mart ve  Özellikleri Coğrafya Ders Notları 21 Mart ve Özellikleri

21 Mart Günü ve Özellikleri Coğrafya Ders Notları Dünya’nın Güneş etrafında dönmesi ve eksen eğikliğine bağlı olarak dört önemli gün ortaya çıkar. Bu günler aynı zamanda mevsimlerin başlangıcıdır. 21 Mart ve..

Eğitim0 views0 yorum
21 Haziran Günü ve Özellikleri Coğrafya Ders Notları 21 Haziran Günü ve Özellikleri Coğrafya Ders Notları

Coğrafya Ders Notları – 21 Haziran ve Özellikleri Dünya’nın Güneş etrafında dönmesi ve eksen eğikliğine bağlı olarak dört önemli gün ortaya çıkar. Bu günler aynı zamanda mevsimlerin başlangıcıdır. 21 Mart ve..

Eğitim38 views0 yorum
21 Aralık Günü ve Bu Günün Özellikleri 21 Aralık Günü ve Bu Günün Özellikleri

21 Aralık Günü – Gece Gündüz Eşitliği ve Gündönümü! Dünya’nın Güneş etrafında dönmesi ve eksen eğikliğine bağlı olarak dört önemli gün ortaya çıkar. Bu günler aynı zamanda mevsimlerin başlangıcıdır. 21 Mart..

Eğitim12 views0 yorum
12
DMCA.com Protection Status