deyimlerin hikayesi

Arslan Payı Deyiminin Hikayesi, Öyküsü Arslan Payı Deyiminin Hikayesi, Öyküsü

Arslan Payı deyiminin hikayesi, öyküsü ve ortaya çıkışı nasıl olmuştur. Arslan Payı deyimi diğer deyimlerimiz gibi oldukça ilginç ama hikaye ile karşımıza çıkmaktadır. Bu deyim bir paylaşımda en güçlünün aldığı..

Kuyruk Acısı Deyiminin Hikayesi, Öyküsü Kuyruk Acısı Deyiminin Hikayesi, Öyküsü

Kuyruk Acısı deyiminin hikayesi, öyküsü ve ortaya çıkışı nasıl olmuştur. Kuyruk Acısı deyimi vaktiyle yapılan bir kötülükten dolayı intikam alma isteği gibi durumlardan sonra ortaya çıkan bir deyim olarak karşımıza..

Mim Koymak Deyiminin Hikayesi, Öyküsü Mim Koymak Deyiminin Hikayesi, Öyküsü

Mim Koymak deyiminin unutulmaması için bir şeyi işaret etmek, dikkate almak gibi durumlar karşısında söylenen bir deyim olarak karşımıza çıkmaktadır. Mim Koymak deyiminin hikayesi Osmanlı Devleti zamanında ortaya çıkmıştır. Bakalım..

Yem Borusu Deyiminin Hikayesi, Öyküsü Yem Borusu Deyiminin Hikayesi, Öyküsü

Yem Borusu deyiminin hikayesi, öyküsü ve ortaya çıkış hikayesi nasıl olmuştur. Yem Borusu deyimi insanı mutlu etmek için söylenen oyalayıcı ve aldatıcı sözlerden dolayı söylenen bir deyim olarak karşımıza çıkmaktadır...

Çingene Çalar Türk Oynar Deyiminin Hikayesi, Öyküsü Çingene Çalar Türk Oynar Deyiminin Hikayesi, Öyküsü

Çingene Çalar Türk Oynar deyiminin hikayesi, öyküsü ve ortaya çıkışı nasıl olmuştur. Çingene Çalar Türk Oynar deyimi kimin ne yaptığı bilinmeyen düzensiz, karmakarışık bir iş gibi durumlar karşısında söylenen bir..

Şakaya Gelmek Deyiminin Hikayesi, Öyküsü Şakaya Gelmek Deyiminin Hikayesi, Öyküsü

Şakaya Gelmek deyiminin hikayesi, öyküsü ve ortaya çıkışı nasıl olmuştur. Şakaya Gelmek deyimi kendisine yapılan şakaya katlanabilme durumları için söylenmiş bir deyim olarak karşımıza çıkmaktadır. Şakaya Gelmek deyimi Osmanlı padişahlarından Abdülaziz..

Yananı Allah Bilir Deyiminin Hikayesi, Öyküsü Yananı Allah Bilir Deyiminin Hikayesi, Öyküsü

Yananı Allah Bilir deyiminin hikayesi, öyküsü ve ortaya çıkış hikayesi. Yananı Allah Bilir deyimi herkesin kendine göre derdi büyüktür gibi durumlar karşısında ortaya çıkan bir deyimdir. Yananı Allah Bilir deyimi Nasrettin..

Sakalını Kaptırmak Deyiminin Hikayesi, Öyküsü Sakalını Kaptırmak Deyiminin Hikayesi, Öyküsü

Sakalını Kaptırmak deyiminin hikayesi, öyküsü ve ortaya çıkış hikayesi. Sakalını Kaptırmak deyimi başkasının emrine girip onun sözünden çıkmamak hatta onun oyuncağı olmak gibi durumlar karşısında söylenen bir deyim olarak karşımıza..

O Kadar Uzun Değil Deyiminin Hikayesi, Öyküsü O Kadar Uzun Değil Deyiminin Hikayesi, Öyküsü

O Kadar Uzun Değil deyiminin hikayesi, öyküsü ve ortaya çıkış hikayesi nasıldır. O Kadar Uzun Değil deyimi herhangi bir konuşmasında atıp tutan, ileri giden ve haddini bilmeyenler için söylenen bir deyim..

Geç Yiğidim Geç Deyiminin Hikayesi, Öyküsü Geç Yiğidim Geç Deyiminin Hikayesi, Öyküsü

Geç Yiğidim Geç deyiminin hikayesi. Geç Yiğidim Geç deyimi hak güçlünün’dür, ezilen boyun eğer gibi durumlar karşısında söylenen bir deyimdir. Bu deyimle ilgili hikayesi de yine ibret verici bir hikayeden sonra..

DMCA.com Protection Status