dünya

Dünyada Gezip Görmek İsteyeceğiniz Yerlerden Fotoğraf Kareleri Dünyada Gezip Görmek İsteyeceğiniz Yerlerden Fotoğraf Kareleri

Hayatta iken gezip görülecek yerler, gezip görmek isteyeceğimiz yerler oldukça fazladır. Bizde Dünyamızın en güzel yerlerinin fotoğraf karelerinden derlediğimiz 10 adet fotoğrafı sizlerle paylaşmak istedik. Hepsi birbirinden mükemmel olan bu..

Foto Galeri / VeHayat298 views0 yorum
Dünyanın En Büyük Çölleri, Yüzölçümleri ve Bulundukları Ülkeler Dünyanın En Büyük Çölleri, Yüzölçümleri ve Bulundukları Ülkeler

Dünyanın En Büyük Çölleri Bulundukları Ülkeler ve Yüzölçümleri Büyük Sahra Çölü (Kuzey Afrika) 8.600.000 km² Sahra Çölü ya da Büyük Sahra Çölü, dünyanın en büyük sıcak çölü olup, Afrika’nın kuzeyinde,..

Eğitim782 views0 yorum
Geçmişten Günümüze Dünyanın Şekliyle İlgili Teoriler Geçmişten Günümüze Dünyanın Şekliyle İlgili Teoriler

Eskiden teknoloji bu kadar gelişmediği için insanlar Dünya’nın yuvarlak olduğunu bilmiyorlardı.İnsanlar Dünya’yı düz bir tepsi gibi ya da öküzün boynuzları üzerinde duran bir nesne olarak biliyorlardı. Bazı bilim adamları Dünya..

Eğitim552 views0 yorum
Dünyanın Şeklinin Yuvarlak Olduğunu Kim Buldu ve Nasıl Buldu Dünyanın Şeklinin Yuvarlak Olduğunu Kim Buldu ve Nasıl Buldu

Dünyanın Yuvarlak olduğunu ilk Ferdinand Magellan deniz yoluyla ispat etmiştir. Ferdinand Macellan 1480 İlkbaharı, Sabrosa, Portekiz doğumludur. Maktan Adası, Cebu, Filipinler), Portekizli denizci, gezgin ve kâşif. İspanya Krallığı’nın desteğiyle denize..

Eğitim963 views0 yorum
Dünyanın Yapısında Neler Vardır Dünyanın Yapısında Neler Vardır

Dünya modelinde gözlemlediğimiz gibi dünyamız karalar ve denizlerle kaplıdır. Karalar dünya yüzeyinin ¼’ü kadardır. Sularla kaplı olan alan Dünya yüzeyinin ¾’ü kadardır. Suların oluşturduğu yüzey karaları oluşturan yüzeyden büyüktür. Yerküre..

Eğitim538 views0 yorum
Dünya’nın Kendi Ekseni Etrafında Dönmesinin Sonuçları Nelerdir Dünya’nın Kendi Ekseni Etrafında Dönmesinin Sonuçları Nelerdir

Dünya’nın Kendi Etrafında Dönmesinin Sonuçları Nelerdir Dünya’nın Kendi Ekseni Etrafında Dönmesinin Sonuçları Nelerdir Dünya’nın Kendi Ekseni Etrafındaki Dönüşünün Sonuçları Dünya’nın Kendi Etrafında Dönüşünün Sonuçları Dünya’nın Kendi Ekseni Etrafındaki Dönüşünün Sonuçları..

Eğitim551 views0 yorum
Dünyanın En Derin Yeri Mariana Çukuru Nerededir? Derinliği Ne Kadardır? Mariana Çukuru Belgeseli İzle Dünyanın En Derin Yeri Mariana Çukuru Nerededir? Derinliği Ne Kadardır? Mariana Çukuru Belgeseli İzle

Mariana Çukuru (Challenger Çukuru), Dünya üzerinde bilinen en derin noktadır. Büyük Okyanus’ta, Guam Adası’nın güney batısında, Japonya ve Endonezya arasında, iki ülkeye de aşağı yukarı eşit uzaklıkta yer alır. Yapılan..

Yaşam732 views0 yorum
Dünyanın Ekseni Neden Eğiktir? Dünyanın Eksen Eğikliği ve Sonuçları – Eksen Eğikliği Olmasaydı Ne Olurdu Dünyanın Ekseni Neden Eğiktir? Dünyanın Eksen Eğikliği ve Sonuçları – Eksen Eğikliği Olmasaydı Ne Olurdu

Dünyanın Ekseni Neden Eğiktir? Dünyamıza, 650 ışık yılı uzaklıkta olan, güneşimizden 2250 kat büyük olan, yalnız kuzey yarım küreden izlenebilen KUTUP YILDIZININ (POLARİS) manyetik çekim gücünden dolayı dünyamız 23 derece..

Eğitim698 views0 yorum
Ozon Tabakasının Dünya Çevresindeki Dağılımı Nasıldır Ozon Tabakasının Dünya Çevresindeki Dağılımı Nasıldır

Ozon tabakası dünya çevresinde eşit olarak dağılmamıştır. Dünya yüzeyi üzerinde herhangi bir yerdeki ozon miktarı; doğal olarak enlemle, mevsimlerle ve günden güne değişim gösterir. Genelde normal şartlar altında ozon tabakası kutuplar..

Eğitim410 views0 yorum
Dünyada En Çok Yapılan Estetik Ameliyatı Hangisi? Dünyada En Çok Yapılan Estetik Ameliyatı Hangisi?

Dünyada ve Türkiye’de yapılan estetik operasyonlarda birinci sırada yağ aldırmak bulunuyor. Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği’nin (ISAPS) Asya, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Afrika ve Okyanusya kıtalarından 31,894 plastik cerrahın katılımıyla..

Sağlık217 views0 yorum
DMCA.com Protection Status