evlilik

Bir Kadın Evliliği Ayakta Tutmak İçin Neler Yapmalı Bir Kadın Evliliği Ayakta Tutmak İçin Neler Yapmalı

Aslında bu cümleyi pek sevmiyorum ama zamanımızın klişe sözü olduğu için kullanıyorum. Evliliğin ne kadar kıymetli ve değerli olduğunu söylemeye gerek yok. Ama pek çok şey de olduğu gibi, kaybedildikten..

Kadın / VeHayat / Yaşam723 views2 yorum
Anlayışsız Kocaya Karşı Nasıl Davranmalı! Anlayışsız Kocaya Karşı Nasıl Davranmalı!

Çiftler arasındaki en önemli sorunlardan bir tanesi de anlayışsız, vurdum duymaz bir eşdir. Yapılan araştırmalarda, kadınlar en çok yakın arkadaşlarından ve komşularından memnunken, kendilerine en anlayışsız davranan kişilerin kocaları olduğunu söylüyorlar. Flört..

Kadın402 views0 yorum
Evlilikte Kadınların Tahammül Edemediği Durumlar Evlilikte Kadınların Tahammül Edemediği Durumlar

Sözlülük, nişanlılık dönemi derken iş geldi çattı evliliğe. Nikah masasına oturdunuz ve sevinçli bir şekilde nikah memurunun sorularına evet diye cevap verdiniz. Takılar takıldıktan sonra düğün merasimi bitti ve son..

Kadın / Yaşam234 views0 yorum
Evlilikte Kadın ve Erkeğin Aradığı Faktörler (Güven – Hoşgörü) Evlilikte Kadın ve Erkeğin Aradığı Faktörler (Güven – Hoşgörü)

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca yapılan araştırmada, evlilikte kadın ve erkekler hangi beklentiler içindedir araştırıldı. Erkekler ve kadınlar evlenilecek kişinin güzel veya yakışıklı olmasını diğer özelliklere kıyasla belirgin oranla daha az..

Kadın / Yaşam208 views0 yorum
Evlilikler İlk 10 Yılda Ya Büyür Ya Ölür! Evlilikler İlk 10 Yılda Ya Büyür Ya Ölür!

Evlilik için ya tamam ya da devam için biçilen ömür ilk 10 yıl. İlk 10 yılda evliliğiniz ya en üst seviyeye gelir ya da en düşük seviyeye. ABD’de 40 yıldan..

Kadın238 views0 yorum
Mutlu Evliliğin Yolları, Mutlu Evlilik İçin Kilit Noktalar Mutlu Evliliğin Yolları, Mutlu Evlilik İçin Kilit Noktalar

Mutlu evliliğin yolları, mutlu evliliğin sırrı, mutlu evliliğin formülü. Mutlu bir evlilik yaşamak artık zor. Günümüzde evliliklerin de ömrü kısalmış durumda. Gençler sosyal medya üzerinden tanışıp evlenebiliyorlar. Oysa ki mutlu bir..

Kadın372 views0 yorum
Evlilikte Mutluluğun Sırları – Mutlu Olabilmek İçin? Evlilikte Mutluluğun Sırları – Mutlu Olabilmek İçin?

Her insan hayatta mutlu olmak ister. Ama gel gör ki bazen hayat şartları, bazen evlilikte yaşanan sorunlar vs durumlar insanı hayatta mutsuzluğa itebiliyor. Yazı dizimizde evli erkekler için mutlu olabilmenin..

Kadın / Yaşam210 views0 yorum
Akraba Evliliği (Endogami Evliliği) Neden Sakıncalı Akraba Evliliği (Endogami Evliliği) Neden Sakıncalı

Akraba evliliği, genetik hastalıkların epidemolojisini etkileyen önemli etmenlerden biridir ve dünya toplumunun en az %20’si tarafından yeğlenmektedir. Doğan çocukların en azından %8,4’ü akraba evliliklerinden doğmaktadır. Özellikle Batı Akdeniz ve Güney..

Genel / Yaşam271 views0 yorum
İlişkide Sorunlar Nasıl Çözülür – Çözüm Önerileri İlişkide Sorunlar Nasıl Çözülür – Çözüm Önerileri

Evlilik olsun, arkadaşlık olsun ilişkilerin  en önemli kuralı, problem çözebilmek değil, problem yaratmamaktır. Sorunlardan uzak durmaya çalışın ve ilişkinizin sağlıklı bir şekilde devam etmesi için tartışmadan uzak durun. Sorunlar Nasıl..

Kadın / Yaşam322 views0 yorum
Evlilik Terapisi Nedir? Evlilik Terapisinin Önemi Evlilik Terapisi Nedir? Evlilik Terapisinin Önemi

Evlilik Terapisi Nedir? Önemi Evlilikte yaşanan problemlerde başvurulacak yollardan birisi olan evlilik terapisi nedir. Evlilik terapisi ve insana sağladığı faydalar. Hayatın kurallarından birisi olan evlilik kimi zaman mutlu bir şekilde..

Yaşam317 views0 yorum
DMCA.com Protection Status