Faydaları

Keçi Sütü Sabunu Yararları Keçi Sütü Sabunu Yararları

Keçi sütünün sağlığa faydaları olduğu kadar Keçi sütünden yapılan sabun da özellikle cilt için oldukça faydalıdır. Keçi sütünün faydalarını aşağıda aktaracağız ancak faydalarından öne biraz ön bilgi vermek istiyoruz. Keçi..

Sağlık / Yaşam233 views0 yorum
Portakal ve Mandalinayı Lifleriyle Birlikte Tüketin Portakal ve Mandalinayı Lifleriyle Birlikte Tüketin

Kışın en sevilen meyveleri olan portakal ve mandalinayı soyarken liflerini atmayın. Liflerin pek çok faydası bulunduğunu ve vitamin bakımından çok zengin olduğunu belirten Yrd. Doç. Dr. Sadık Uçar, “Portakal ve..

Sağlık278 views0 yorum
Keçi Etinin Kalbe Faydası Keçi Etinin Kalbe Faydası

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü veteriner hekim Prof. Dr. Mustafa Saatcı, keçi etindeki kolesterol ve yağ seviyesinin diğer etlere göre daha düşük olduğunu, bu nedenle günümüzün hastalıkları olarak görülen..

Sağlık360 views0 yorum
Üzümün Kalbe Faydaları Üzümün Kalbe Faydaları

Bitkisel süt’ olarak tanımlanan üzüm suyunun, kan yapıcı ve antioksidan özelliğinin yanı sıra vücudun kalp ve damar hastalıklarından korunmasına da yardımcı olduğunu kaydeden Prof. Dr. Neriman İnanç, üzüm ve üzüm..

Sağlık / Yaşam201 views0 yorum
Grip ve Nezleye Karşı Soğan, Sarımsak Tüketin Grip ve Nezleye Karşı Soğan, Sarımsak Tüketin

Grip, nezle ve astım gibi hastalıklardan korunmak için soğan ve sarımsak tüketilmesinin faydalı olacağı bildirildi. Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman..

Sağlık223 views0 yorum
Ayranın Sindirim Sistemine Faydaları Ayranın Sindirim Sistemine Faydaları

Sinbiyotik bir besin olan yoğurdun hem probiyotik hem de prebiyotik olması vesilesi ile ayran da sindirim dostudur. İçeriğindeki sindirim dostu probiyotik bakteriler ve prebiyotiklerden dolayı bağırsakların düzenli çalışmasını sağlayarak kabızlığa karşı..

Sağlık177 views0 yorum
Hamileyken Yoğurt Yemenin Anne ve Bebek için Faydaları Hamileyken Yoğurt Yemenin Anne ve Bebek için Faydaları

Yoğurt besin içeriği açısından en önemli protein ve kalsiyum kaynaklarından biridir. Yörsan Gıda Mühendisi Nilüfer Hakarayan, anne karnında gelişmekte olan fetusun, kemik, diş köklerinin oluşması ve büyümesi için gerekli olan..

Çocuk / Kadın243 views0 yorum
Darıfülfül (Uzun Biber) Nedir? Vücuda Faydaları ve Kullanım Şekli Darıfülfül (Uzun Biber) Nedir? Vücuda Faydaları ve Kullanım Şekli

Darıfülfül, Uzun Biber veya Piper Longum adlarıyla da bilinen ve doğu Hint adalarında yetişen ve yaprak dökmeyen tırmanıcı bir bitkidir. Rezin, piperin, nişasta ve darıfülfüle kokusunu veren uçucu bir yağ içerir. Normalde..

Sağlık / Yaşam297 views0 yorum
Dağ Çayı (sideritis stricta) Antioksidan Etkisine Sahip Bir Bitki Dağ Çayı (sideritis stricta) Antioksidan Etkisine Sahip Bir Bitki

Türkiye’de yetişen endemik bitkilerin başında gelen, mikrop öldürücü ve antioksidan etkilere sahip dağ çayı (sideritis stricta) bitkisinin, vücut direncini yükselttiği, yaz aylarında oluşan gribal enfeksiyonlara karşı tüketilebilir. Yaklaşık 1 metreye kadar..

Sağlık / Yaşam303 views0 yorum
Dişbudak Nedir? Vücuda Faydaları ve Kullanım Şekli Dişbudak Nedir? Vücuda Faydaları ve Kullanım Şekli

Dişbudak, zeytingiller (Oleaceae) familyasının Fraxinus cinsini oluşturan türüne göre maksimum boyu 10-30 m arasında değişebilen dolgun ve düzgün gövdeli yuvarlak tepeli ağaç türlerinin ortak adı. Kuzey yarıkürede yetişen 70′e yakın..

Sağlık / Yaşam411 views0 yorum
DMCA.com Protection Status