fobi

Kısaca Fobi Nedir? Fobi Belirtileri ve Tedavisi – Fobi Kelimesinin Kökeni Kısaca Fobi Nedir? Fobi Belirtileri ve Tedavisi – Fobi Kelimesinin Kökeni

Kısaca Fobi Nedir? İnsanın günlük hayatını olmusuz bir şekilde etkilemekte olup herhangi bir şeye karşı duyulan korkuya fobi denilmektedir. Fobi kelimesinin kökeni: Yunanca “Phobos” kelimesinden gelen fobi Yunan mitolojisinde korku tanrısının ismidir...

Sağlık858 views0 yorum
Çocuklarda Okul Fobisi Nasıl Yenilir Çocuklarda Okul Fobisi Nasıl Yenilir

Okulların açılmasıyla birlikte özellikle küçük çocuklarda okula gitmek istememe, okula gitmemek için bahaneler uydurma ve okuldan kaçma gibi durumlar yaşanabileceğini belirten uzmanlar, bu tür çocuklarda okul fobisi olabileceğini ve kolaylıkla..

Çocuk / Kadın220 views0 yorum
En Sık Karşılaşılan Fobiler En Sık Karşılaşılan Fobiler

Fobinin kişinin günlük yaşamını etkileyecek boyutta olması, “ruhsal bozukluk” olarak kabul ediliyor. Ancak her fobi aynı şiddette olmadığı için, normal kişilerde de fobi benzeri davranışlar görülebiliyor. Gök gürültüsünden korkma bu..

Kadın / Yaşam156 views0 yorum
Korkularımla Nasıl Yüzleşebilirim? Korkularımla Nasıl Yüzleşebilirim?

Korkularla yüzleşmek için öneriler Her insan hayatında bir şeylerden korkar. Ben hiç bir şeyden korkarım demeyin. Elbet korktuğunuz şeyler vardır. Önemli olan korkularla yüzleşmek. Peki hayatımızın sonuna kadar korkularımızla mı..

Sağlık553 views0 yorum
DMCA.com Protection Status