gebelik

Hamilelerin Süt Tüketmesi Neden Önemlidir Hamilelerin Süt Tüketmesi Neden Önemlidir

Hamilelerin süt tüketmesi oldukça önemlidir. Çünkü kalsiyum açısından zengin olan süt bebeğin 8. aydan sonra kemik ve dişlerinin gelişmesi için oldukça önemlidir. Yörsan Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakarayan anne ve bebek..

Kadın250 views0 yorum
Anne Adayları için Kış Hastalıklarından Korunma Önerileri! Anne Adayları için Kış Hastalıklarından Korunma Önerileri!

Soğuk havaların etkisini günden güne daha çok hissettirmesi ile kış hastalıkları da artış gösteriyor. Özellikle hamileliği kış aylarına gelen kadınların bebeklerinin de sağlığı için kendilerine çok dikkat etmesi gerekiyor. Memorial..

Kadın256 views0 yorum
Hamileliği Huzurlu Geçirmek için Uzmanlardan Tavsiyeler Hamileliği Huzurlu Geçirmek için Uzmanlardan Tavsiyeler

Hem bebek hem de anne adayının sağlığı için hamilelik döneminde stresten uzak durulması gerekiyor. Ancak bunu yapmak çoğu zaman çok da kolay olamıyor maalesef. Pek çok anne adayı doğum korkuları,..

Kadın242 views0 yorum
Hamilelik (preeklampsi) Zehirlenmesi Nedir? Belirtileri ve Görülme Sıklığı Hamilelik (preeklampsi) Zehirlenmesi Nedir? Belirtileri ve Görülme Sıklığı

Gebelik zehirlenmesi (hamilelik zehirlenmesi) diye adlandırılan hastalığın asıl adı preeklampsidir. Bu hastalığın gerçek anlamda bir zehirlenme ile hiçbir ilgisi yoktur ve esas olarak gebelikte tansiyon yükselmesi ile karakterizedir. Gebelik zehirlenmesi..

Kadın235 views0 yorum
Hamilelikte Parasetamol Kullanımına Dikkat! Hamilelikte Parasetamol Kullanımına Dikkat!

Norveç’de yapılan araştırma, gebeyken uzun süre etken maddesi parasetamol olan ilaçları kullanan kadınların çocuklarında, 3 yaşından itibaren kas ve dil becerilerinde sorunların ortaya çıkma riskinin arttığını gösterdi. Bilim adamları 3 bin..

Kadın245 views0 yorum
Hamileyken Yoğurt Yemenin Anne ve Bebek için Faydaları Hamileyken Yoğurt Yemenin Anne ve Bebek için Faydaları

Yoğurt besin içeriği açısından en önemli protein ve kalsiyum kaynaklarından biridir. Yörsan Gıda Mühendisi Nilüfer Hakarayan, anne karnında gelişmekte olan fetusun, kemik, diş köklerinin oluşması ve büyümesi için gerekli olan..

Çocuk / Kadın331 views0 yorum
Hamilelikte İyot Eksikliği Tanısı, Tedavisi, Önlenmesi, Zararları ve Kullanımı Hamilelikte İyot Eksikliği Tanısı, Tedavisi, Önlenmesi, Zararları ve Kullanımı

Hamileler açısından İyot kullanımı oldukça önemlidir. İyot (iodin, iodine) vücutta birinci görevi tiroid hormonları yapımında görev almak olan önemli bir elementtir. İyot alımı yetersiz olduğunda tiroid hormonlarının yapımı bozulur ve guatr..

Kadın / Sağlık287 views0 yorum
Hamilelikte İnsülin Direncini Artıran Faktörler Hamilelikte İnsülin Direncini Artıran Faktörler

İnsülinin hormonunun vücutta çeşitli etkileri olmakla beraber başlıca etkisi kan şekerinin düzenlenmesidir, insülin vücutta karbonhidrat, yağ ve protein metabolizmasında rol alır. İnsülin direnci yani insülin rezistansı insülin hormonunun dokularda etki..

Kadın232 views0 yorum
Hamilelikte Kaç Kilo Almak İdealdir Hamilelikte Kaç Kilo Almak İdealdir

Hamilelik döneminde kadınlar da kilo alımı mutlaka yaşanmaktadır. Ancak alınacak kiloların ideal bir düzeyi vardır. Yeni yapılan araştırma hamilelik döneminde alınması gereken kilo ne kadar? Cevabı aşağıda… ABD Ulusal Sağlık..

Kadın246 views0 yorum
Hamileliği Engelleyen Faktörler Hamileliği Engelleyen Faktörler

Hamile kalmak için belli dönemlere dikkat edilmesi gerekir. Anne adaylarının dikkat edeceği ilk durum adetinin düzenli olup olmamasıdır. Yumurtlama bozukluklarında altta yatan nedenler yaralanma, tümörler ve aşırı egzersiz olabilir. Buna ek..

Kadın / Sağlık257 views0 yorum
DMCA.com Protection Status