Hasta

Dış Gebelik Nedir – Belirtileri, Nedenleri, Risk Faktörleri, Tedavisi Dış Gebelik Nedir – Belirtileri, Nedenleri, Risk Faktörleri, Tedavisi

Dış Gebelik Nedir? Dış gebelik sperm ile yumurta hücresinin birleşmesiyle, döllenmiş yumurtanın rahim boşluğunun dışında sıklıkla Fallop tüpünde yerleşmesiyle meydana gelen bir gebelik durumudur. Dış gebelik çok nadir istisnalar dışında embriyo..

Sağlık337 views0 yorum
Uyku Apnesinin Çeşitleri Uyku Apnesinin Çeşitleri

Uyku Apnesi oldukça ciddi bir rahatsızlık olup çeşitli şekillerde sınıflandırılmıştır. Uyku apnesinin üç temel türü vardır. Tıkayıcı tarzda olan, merkezi yani beyindeki solunum merkezine bağlı olan ve bu ikisinin karışımı. Araştırmalara..

Sağlık / Yaşam301 views0 yorum
Uyku Apne Sendromunda Hangi Belirtiler Görülür? Uyku Apne Sendromunda Hangi Belirtiler Görülür?

Uyku Apne Sendromu, bir çok insanın şikayetlendiği durumlardan birisidir. Bu hastalıktan dolayı günlük hayatta insanların gece yaşadığı olumsuzluklardan dolayı verimsiz bir gün geçirilir. Çalışanları işlerinde zor duruma sokabiliyor, öğrencileri başarısız..

Sağlık / Yaşam272 views0 yorum
Bel ve Boyun Sağlığı Açısından Doğru Yatak, Yastık Seçimi Önemli! Bel ve Boyun Sağlığı Açısından Doğru Yatak, Yastık Seçimi Önemli!

Her geçen gün gelişen teknoloji bir çok yenilik ve kolaylık getirmesinin yanı sıra, insanı daha hareketsiz bir yaşama sevk ettiği için sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor. Özellikle Bilgisayar kullanımın da..

Sağlık / Yaşam292 views0 yorum
Soğuk Havalarda Sağlıklı Kalmak için Uzman Tavsiyeleri Soğuk Havalarda Sağlıklı Kalmak için Uzman Tavsiyeleri

Kış aylarında sağlıklı kalmak için uzmanlar ne öneriyor. Yazı dizimiz de bunun hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Soğuk havaların etkisi ve kapalı alanlarda sık vakit geçirilmesi ile gribal enfeksiyonlar başta olmak..

Sağlık / Yaşam262 views0 yorum
Bulaşıcı Hastalıklardan Korunmak için Uzman Tavsiyeleri Bulaşıcı Hastalıklardan Korunmak için Uzman Tavsiyeleri

Acıbadem Ankara Hastanesi Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Neşe Göl, el yıkamak ile bulaşıcı kış hastalıklarından korunulabileceğini söyledi. Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Göl, bulaşıcı hastalıklardan korunma yolları..

Sağlık / Yaşam243 views0 yorum
Şeker Hastalığı Gözü Vuruyor! Şeker Hastalığı Gözü Vuruyor!

Op. Dr. Varol Şen, diyabetin göz sağlığına etkileri hakkında bilgi verdi. Diyabetli hastaların özellikle ‘Tip-2 Diyabet Hastası’ olanların, genellikle hastalıklarının başlama zamanını tam olarak anlayamadığını belirten Op. Dr. Şen, ”Hastalar..

Sağlık / Yaşam293 views0 yorum
10 Pratik Yol ile Gripten Korunun 10 Pratik Yol ile Gripten Korunun

Soğuk havaların iyice kendisini hissettirdiği bu günlerde grip ve soğuk algınlığına yakalananların sayısı bir hayli fazla. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için zencefil, antiseptik olarak sarımsak, antibiyotik etkili kekik, vitamin deposu boza..

Sağlık / Yaşam227 views0 yorum
Kronik Yorgunluk Sendromu Nedir? Sebebi, Tanısı ve Önlemek için Neler Yapılabilir Kronik Yorgunluk Sendromu Nedir? Sebebi, Tanısı ve Önlemek için Neler Yapılabilir

Sabahları yataktan zor kalkma ve kendine gelememe, işte konsantrasyonun azalması, vücutta sürekli hissedilen bir kırıklık, sürekli yorgun hissetme ve dinlenememe gibi şikayetler kronik yorgunluk sendromuna işaret. Bunun dışında bazı fiziksel..

Sağlık230 views0 yorum
Kıl Dönmesi Nedenleri Nelerdir – Kimlerde Daha Sık Görülür Kıl Dönmesi Nedenleri Nelerdir – Kimlerde Daha Sık Görülür

Kıl dönmesi nedir? Kıl dönmesinin nedenleri nelerdir. Kıl dönmesi en çok kimlerde görülür. Kıl dönmesinde hangi belirtilere dikkat edilmeli. Kıl dönmesi kılın deri içine doğru büyümesi halidir. Kıl folikülünün enfeksiyonu ile..

Sağlık241 views0 yorum
DMCA.com Protection Status