Hastalık

Dış Gebelik Nedir – Belirtileri, Nedenleri, Risk Faktörleri, Tedavisi Dış Gebelik Nedir – Belirtileri, Nedenleri, Risk Faktörleri, Tedavisi

Dış Gebelik Nedir? Dış gebelik sperm ile yumurta hücresinin birleşmesiyle, döllenmiş yumurtanın rahim boşluğunun dışında sıklıkla Fallop tüpünde yerleşmesiyle meydana gelen bir gebelik durumudur. Dış gebelik çok nadir istisnalar dışında embriyo..

Sağlık337 views0 yorum
Uyku Apnesinin Çeşitleri Uyku Apnesinin Çeşitleri

Uyku Apnesi oldukça ciddi bir rahatsızlık olup çeşitli şekillerde sınıflandırılmıştır. Uyku apnesinin üç temel türü vardır. Tıkayıcı tarzda olan, merkezi yani beyindeki solunum merkezine bağlı olan ve bu ikisinin karışımı. Araştırmalara..

Sağlık / Yaşam301 views0 yorum
Uyku Apne Sendromunda Hangi Belirtiler Görülür? Uyku Apne Sendromunda Hangi Belirtiler Görülür?

Uyku Apne Sendromu, bir çok insanın şikayetlendiği durumlardan birisidir. Bu hastalıktan dolayı günlük hayatta insanların gece yaşadığı olumsuzluklardan dolayı verimsiz bir gün geçirilir. Çalışanları işlerinde zor duruma sokabiliyor, öğrencileri başarısız..

Sağlık / Yaşam272 views0 yorum
Bel ve Boyun Sağlığı Açısından Doğru Yatak, Yastık Seçimi Önemli! Bel ve Boyun Sağlığı Açısından Doğru Yatak, Yastık Seçimi Önemli!

Her geçen gün gelişen teknoloji bir çok yenilik ve kolaylık getirmesinin yanı sıra, insanı daha hareketsiz bir yaşama sevk ettiği için sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor. Özellikle Bilgisayar kullanımın da..

Sağlık / Yaşam293 views0 yorum
Soğuk Havalarda Sağlıklı Kalmak için Uzman Tavsiyeleri Soğuk Havalarda Sağlıklı Kalmak için Uzman Tavsiyeleri

Kış aylarında sağlıklı kalmak için uzmanlar ne öneriyor. Yazı dizimiz de bunun hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Soğuk havaların etkisi ve kapalı alanlarda sık vakit geçirilmesi ile gribal enfeksiyonlar başta olmak..

Sağlık / Yaşam264 views0 yorum
Bulaşıcı Hastalıklardan Korunmak için Uzman Tavsiyeleri Bulaşıcı Hastalıklardan Korunmak için Uzman Tavsiyeleri

Acıbadem Ankara Hastanesi Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Neşe Göl, el yıkamak ile bulaşıcı kış hastalıklarından korunulabileceğini söyledi. Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Göl, bulaşıcı hastalıklardan korunma yolları..

Sağlık / Yaşam244 views0 yorum
Şeker Hastalığı Gözü Vuruyor! Şeker Hastalığı Gözü Vuruyor!

Op. Dr. Varol Şen, diyabetin göz sağlığına etkileri hakkında bilgi verdi. Diyabetli hastaların özellikle ‘Tip-2 Diyabet Hastası’ olanların, genellikle hastalıklarının başlama zamanını tam olarak anlayamadığını belirten Op. Dr. Şen, ”Hastalar..

Sağlık / Yaşam296 views0 yorum
10 Pratik Yol ile Gripten Korunun 10 Pratik Yol ile Gripten Korunun

Soğuk havaların iyice kendisini hissettirdiği bu günlerde grip ve soğuk algınlığına yakalananların sayısı bir hayli fazla. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için zencefil, antiseptik olarak sarımsak, antibiyotik etkili kekik, vitamin deposu boza..

Sağlık / Yaşam229 views0 yorum
Kışın Çocuklarda Sık Görülen Hastalıklar Nelerdir Kışın Çocuklarda Sık Görülen Hastalıklar Nelerdir

Kış aylarında kapalı ortamda bulunma, mikrop yoğunluğunun artması, vücut direncinin düşmesi, hava sıcaklığında ani değişiklikler ve güneş ışığına daha az maruz kalmak, enfeksiyonların daha sık görülmesine yol açar. En sık..

Çocuk252 views0 yorum
Vitaminlerin Fazlası Hangi Sorunlara Yol Açıyor Vitaminlerin Fazlası Hangi Sorunlara Yol Açıyor

Vitaminler sağlık için çok önemli. Ancak fazla alındığında hastalıklara neden oluyor. Fazla D vitamini kalbi, C vitamini böbreği vuruyor. Vitaminler, hayatımızı sağlıklı bir şekilde sürdürebilmek için olmazsa olmaz besin öğelerinden biri. Ancak vitaminler gereğinden..

Sağlık541 views2 yorum
DMCA.com Protection Status