hayatı

Lev Tolstoy Kimdir? Hayatı, Doğumu, Ölümü, Eserleri Lev Tolstoy Kimdir? Hayatı, Doğumu, Ölümü, Eserleri

Lev Nikolayeviç Tolstoy Dünya çapında bir çok eseri olan ünlü bir Rus yazar olup, 9 Eylül 1828 yılında doğup, 20 Kasım 1910 tarihinde de ölmüştür. Lev Nikolayeviç Tolstoy zengin bir ailede dünyaya..

Biyografiler439 views0 yorum
Albert Einstein Kimdir? Hayatı, Eserleri, Kariyeri ve Fiziğe Kazandırdıkları Albert Einstein Kimdir? Hayatı, Eserleri, Kariyeri ve Fiziğe Kazandırdıkları

Albert Einstein (14 Mart 1879 – 18 Nisan 1955), Yahudi asıllı Alman teorik fizikçi. Alman İmparatorluğu’nun Ulm kentinde dünyaya gelen Einstein, yaşamının ilk yıllarını Münih’te geçirdi. Lise eğitimini ve yüksek eğitimini..

Kültür & Sanat458 views0 yorum
Arşimet Kimdir? Hayatı ve Matematiğe Kazandırdıkları Arşimet Kimdir? Hayatı ve Matematiğe Kazandırdıkları

Arşimet (MÖ 287, Siracusa – MÖ 212 Siracusa), Yunan matematikçi, fizikçi, astronom, filozof ve mühendis. Bir hamamda yıkanırken bulduğu iddia edilen suyun kaldırma kuvveti bilime en çok bilinen katkısıdır. Bu..

Biyografiler / Eğitim1.224 views0 yorum
19. Yüzyıl Fizikçileri – Michael Faraday Hayatı ve Fiziğe Katkıları 19. Yüzyıl Fizikçileri – Michael Faraday Hayatı ve Fiziğe Katkıları

19. yüzyılın en büyük bilimadamlarından biridir. Elektromanyetik indüklemeyi, manyetik alanın ışığın kutuplanma düzlemini döndürdüğünü buldu. Elektrolizin temel ilkelerini belirledi. Klor gazını sıvılaştırmayı başaran ilk kişidir ve elektrik motorunu icat etmiştir. Deneysel..

Biyografiler / Eğitim697 views0 yorum
Aşık Veysel Kimdir? Hayatı, Biyografisi ve Eserleri Aşık Veysel Kimdir? Hayatı, Biyografisi ve Eserleri

Veysel Şatıroğlu veya bilinen adıyla Âşık Veysel 25 Ekim 1894 Şarkışla, Sivas’da doğmuştur. Ünlü  Türk halk ozanlarındandır. Avşar boyunun Şatırlı obasına mensuptur. 1894 yılında Sivas’ın Şarkışla ilçesine bağlı Sivrialan köyünde dünyaya..

Kültür & Sanat500 views0 yorum
Hürrem Sultan Kimdir? Hayatı, Biyografisi, Kökeni, Çocukları ve Ölümü Hürrem Sultan Kimdir? Hayatı, Biyografisi, Kökeni, Çocukları ve Ölümü

Hürrem Haseki Sultan ya da Haseki Hürrem Sultan 1500-1506 arası; Rutenya, Lehistan – 15 Nisan 1558, İstanbul da ölmüştür. Doğum adı: Alexandra Lisowska, Osmanlıca adı: خرم سلطان, Avrupa’da tanındığı ad:..

Kültür & Sanat380 views0 yorum
Ahmet Haşim Kimdir? Hayatı, Biyografisi ve Eserleri Ahmet Haşim Kimdir? Hayatı, Biyografisi ve Eserleri

Ahmet Haşim 1884’te Bağdat’ta doğdu, 1933’te İstanbul’da yaşamını yitirdi. Fizan Mutasarrıfı Arif Hikmet Bey’in oğlu. Çocukluğu Bağdat’ta geçti. 12 yaşında annesinin ölümü üzerine babasıyla birlikte İstanbul’a geldi. Mektebe-i Sultani’de (Galatasaray..

Kültür & Sanat369 views0 yorum
Abdülhak Hamit Tarhan Kimdir? Hayatı ve Eserleri Abdülhak Hamit Tarhan Kimdir? Hayatı ve Eserleri

Abdülhak Hamit Tarhan, 5 Şubat 1852 Bebek, Beşiktaş, İstanbul’da doğup ve 12 Nisan 1937, İstanbul yine İstanbul da vefat etmiş olan Türk şâir, oyun yazarı, diplomattır. Osmanlı İmparatorluğu’nun son döneminde ve..

Kültür & Sanat300 views0 yorum
Abdülhak Şinasi Hisar Kimdir? Hayatı ve Eserleri Abdülhak Şinasi Hisar Kimdir? Hayatı ve Eserleri

Abdülhak Şinasi Hisar,14 Mart 1887 İstabulda doğdu ve 3 Mayıs 196’de yine İstanbul da vefat etmiş olan Türk romancı, yazar. Anne tarafından dedesi Muhtar Bey’in Rumelihisarı’ndaki yalısında doğdu. Abdülhak Şinasi Hisar’ın çocukluğu,..

Kültür & Sanat248 views0 yorum
Scarlett Johansson Kimdir? Hayatı, Biyografisi, Kariyeri ve Filmleri Scarlett Johansson Kimdir? Hayatı, Biyografisi, Kariyeri ve Filmleri

Scarlett Johansson, 22 Kasım 1984 ABD New York doğumludur. Scarlett Johansson  BAFTA ödülü sahibi Danimarka asıllı Amerikalı oyuncu. 1998 yılında oynadığı Atlara Fısıldayan Adam filmindeki rolü ile çıkış yaptı. Daha sonra..

Kültür & Sanat341 views0 yorum
DMCA.com Protection Status