iskelet

İskelet Nedir? İskeletin Görevleri İskelet Nedir? İskeletin Görevleri

İskelet, kemikli olarak yaratılan canlılarda bulunan ki kemikli olarak yaratılan dedik çünkü kemiksiz olarak yaratılan canlılar da vardır. Bu iskelet sayesinde dik dururuz, iç organlarımızı iskelet sistemimiz sayesinde dış etkenlere karşı..

Eğitim4 views0 yorum
İskelet Sisteminin Sağlığı ve Bel Fıtığından Korunma Yolları İskelet Sisteminin Sağlığı ve Bel Fıtığından Korunma Yolları

Vücudun sağlıklı olması için yapılması gerekenlerin en başında dengeli, düzenli ve sağlıklı beslenme gelir. Dengeli ve düzenli beslenme özellikle kemikler açısından önemlidir. Çünkü kemiklerin yapısında  bol miktarda kalsiyum, potasyum ve fosfor,..

Sağlık18 views0 yorum
İskelet , Kas ve Endokrin Sistemi Hakkında Bilgi İskelet , Kas ve Endokrin Sistemi Hakkında Bilgi

Canlılarda aktif hareketi sağlayan yapılar iskelet ve kas sistemleridir. Hareket sağlayıcı kaslar destekleyici iskeletle birleşerek canlının hareket sistemini oluşturur. İSKELET SİSTEMİ İnsana şekil veren, organlara desteklik sağlayan ve koruyan yapıya..

Eğitim29 views0 yorum
İskelet Sistemi, İskelet Çeşitleri ve Kemiklerin Yapısı İskelet Sistemi, İskelet Çeşitleri ve Kemiklerin Yapısı

İSKELET SİSTEMİ ve KEMİKLERİN YAPISI Organizmaların vücuduna desteklik yaparak kendilerine özgü şekillerinin oluşmasını sağlayan yapılara destekleyici yapılar denir. İSKELET ÇEŞİTLERİ Hayvanların çoğunda, vücuda destek olan, koruyan ve kaslara bağlanarak hareketi..

Eğitim564 views0 yorum
Baş İskeletin Özellikleri – Kafatası ve Görevleri Baş İskeletin Özellikleri – Kafatası ve Görevleri

Baş İskeleti Baş iskeleti, kafatası ve yüz iskeletinden oluşur. Kafatası, beyni çevreleyen yassı kafatası kemiklerinden oluşmuştur. Kafatasında bir alın, iki yan kafa, iki şakak, bir art kafa, bir temel, bir..

Eğitim207 views0 yorum
İskelet Sistemi Ders Notları – 4. Sınıf İskelet Sistemi Ders Notları – 4. Sınıf

İnsan vücudunu oluşturan kısımlardan olan iskelet yapısının görevleri, kısımları, çeşitleri, eklemlerin yapısı çeşitleri hakkında bilgi aktarmaya çalışacağız. İSKELETİN GÖREVLERİ Vücudumuza genel şeklini verir. Hareket etmemizi sağlar. Vücudumuza desteklik sağlar. İç..

Kültür & Sanat133 views0 yorum
DMCA.com Protection Status