kanser

Kanserin 7 Belirtisi Kanserin 7 Belirtisi

Vücudumuz da birden fazla Kanser türü bulunmaktadır. Bundan dolayı da vücudumuzun farklı bölgelerinde başlayan sorunlardan hangi tür Kanser’in habercisi olduğunu anlamak mümkün. “Kanser” erken teşhis edildiği zaman tedavi açısından oldukça..

Sağlık / Yaşam73 views0 yorum
Nargile İçmek Ağız, Gırtlak ve Akciğer Kanserine Neden Oluyor! Nargile İçmek Ağız, Gırtlak ve Akciğer Kanserine Neden Oluyor!

Türkiye’de yaygın olarak kullanılan nargilenin, ağız, gırtlak ve akciğer kanserine yakalanıyor. Uzm. Dr. Apaydın, “Hammaddesi tütün olan nargile, sigaranın bütün zararlarını bünyesinde taşımaktadır. Ayrıca kullanılan kömürün de zararlı etkisiyle birleşince..

Sağlık / Yaşam47 views0 yorum
Kanser ve Kalp Krizini Azaltmak için Kuruyemiş Tüketin Kanser ve Kalp Krizini Azaltmak için Kuruyemiş Tüketin

ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, her gün bir avuç kuruyemiş tüketmek kalp krizi ve kanser riskini önlediği belirlendi. Bir avuç kabuklu yemişin kanser ve kalp hastalıklarından ölme riskini azalttığı belirlendi. ABD’deki..

Sağlık / Yaşam47 views0 yorum
Baz İstasyonlarının Kanser Yaptığına Dair Kanıt Bulunamadı Baz İstasyonlarının Kanser Yaptığına Dair Kanıt Bulunamadı

ANKARA – Sağlık Bakanlığı Kanser Dairesi’nin ev sahipliğini yaptığı Uluslararası Elektromanyetik Alanların İnsan Sağlığına Etkileri Sempozyumu kapsamında Türkiye’ye gelen Dünya Sağlık Örgütü’nün Uluslararası Kanser Araştırmaları Ajansı (IARC) yetkilileri, baz istasyonlarının..

Sağlık / Yaşam45 views0 yorum
Antibakteriyel Sabunlar Kanser Riski Taşıyor Antibakteriyel Sabunlar Kanser Riski Taşıyor

Antibakteriyel, anneler için adeta sihirli bir kelime. Bunlar sayesinde çocuklarını mikroplara karşı korunduklarını zanneden annelere seslenen Prof. Dr. Rasim Küçükusta, ‘Oysa bu ürünlerin günlük hayatta kullanılması düşündüğümüz kadar faydalı değil’..

Sağlık35 views0 yorum
Kanser Türleri Nelerdir? Kanser Türleri Nelerdir?

Kanser çeşitleri nelerdir? Prostat kanseri Prostat kanseri, erkek üreme sistemine bağlı bir salgı bezi olan prostatta kanser gelişmesiyle oluşan bir hastalıktır. Kanser, prostat hücreleri değişime uğradığında ve kontrol dışı çoğalmaya..

Sağlık953 views0 yorum
Meme Kanserinde En Önemli Kural Meme Kanserinde En Önemli Kural

Her 8-10 kadından birinde görülen meme kanserindeki artış endişe yaratıyor. 1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı nedeniyle bilgi veren Tıbbi Onkolog Prof. Dr. Gökhan Kandemir, meme kanserinde riskin..

Kadın35 views0 yorum
Meme Kanserinde Kontrol Yaşı Ne Olmalı? Meme Kanserinde Kontrol Yaşı Ne Olmalı?

Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı süresince erken tanının önemine dikkat çeken uzmanlar, düzenli hekim kontrolünün önemine parmak basıyor. Meme kanseri riskinin yaşla birlikte arttığını hatırlatan Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Kemal..

Kadın44 views0 yorum
Anne Sütünün Kansere Karşı Koruyucu Etkisi Var! Anne Sütünün Kansere Karşı Koruyucu Etkisi Var!

Bebek sağlığının dış etkenlere karşı korunmasında birinci silah olarak gösterilen anne sütü, bebek dışında anneyi de kadınlarda en sık görülen meme ve yumurtalık kanserine karşı koruyor. Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Halk Sağlığı..

Çocuk / Kadın50 views0 yorum
Meme Kanserine Multivitaminlerin Etkileri Meme Kanserine Multivitaminlerin Etkileri

Yapılan bazı araştırmalarda multivitaminlerin kadınlarda farklı erkeklerde farklı etkiler gösterdiği ortaya çıktı. İsveçli bilim insanlarının araştırması multivitaminlerin kadınlarda meme kanseri riskini artırdığını ortaya koymuştu. ABD’de yapılan araştırma ise multivitaminlerin erkekler..

Kadın26 views0 yorum
12
DMCA.com Protection Status