Kitap

Kitap Türleri Kitap Türleri

A’dan Z’ye Kitap Türlerinin İsimleri? Konuyu paylaşırken bu kadar kitap türünün olduğuna bende şaşırdım. Ne kadar çok kitap var. Gerçekten de hayret verici. Aşağıda A’dan Z’ye kadar kitap türleri var...

Eğitim911 views0 yorum
Beyaz Gemi Kitabının Özeti Beyaz Gemi Kitabının Özeti

Beyaz Gemi Özeti San Taş Vadisi ,boğazların,yamaçların arasında ormana doğru uzanan bir bölgedir.Hemen yakınında Isık Gölü vardır.Vadide, orman koruculuğu yapan üç aile oturmaktadır.Orozkul ve karısı Bekey,Gülcemal ve kocası Seydahmet ,Mümin..

Eğitim911 views0 yorum
Kitap İyi Dosttur ile ilgili Kompozisyon örneği Kitap İyi Dosttur ile ilgili Kompozisyon örneği

Kitap en iyi dosttur. Sıkıldığımızda yanımızdaki tek dostumuz kitaptır. Kitap okurken kendimizi başka bir dünyada buluruz veya maceralarla dolu bir yolculukta. Ben kendimi her ikisinde de buluyorum. de buluyorum İnsanın bir kitabı okuması..

Eğitim1.330 views1 yorum
Kitap Okumanın Faydaları ile ilgili Yazı Kitap Okumanın Faydaları ile ilgili Yazı

Okumak, doğduğu andan itibaren birçok eğitim süreci geçiren insan için en kolay ve en etkili öğrenme yoludur. Sahip oldukları bilgilerin %60’ını bu yolu kullanarak edinen gelişmiş ülke toplumları, günümüzde daha..

Eğitim250 views0 yorum
Kitap Okumanın Faydaları Kitap Okumanın Faydaları

Okumak,  doğduğu andan itibaren birçok eğitim süreci geçiren insan için en kolay ve en  etkili öğrenme yoludur. Sahip oldukları bilgilerin %60’ını bu yolu kullanarak  edinen gelişmiş ülke toplumları, günümüzde daha..

Kültür & Sanat302 views0 yorum
Kitap Özeti Nasıl Yazılır Kitap Özeti Nasıl Yazılır

KİTAP ÖZETİ YAZMA KURALLARI A. Her şeyden önce bazı temel kurallara uymak gerekir: Özet, asıl metnin temel düzenine doğru ve sadık bir şekilde uymalıdır, özette genel olarak metnin düzeni takip..

Eğitim646 views0 yorum
Özet Nasıl Çıkarılır – İyi Bir Özet Nasıl Çıkarabilirim Özet Nasıl Çıkarılır – İyi Bir Özet Nasıl Çıkarabilirim

Özet nasıl çıkarılır. Özellikle okuyan öğrenciler açısından özet çıkarmak oldukça önemli bir durumdur. Okuduğunu anlamanın somut göstergesi özet çıkarabilmektir. Özetleme, bir bakıma metni kısaltma işlemidir. Ancak bu kısaltma metindeki temel..

Kültür & Sanat1.162 views6 yorum
DMCA.com Protection Status