kompozisyon

Çiçeklerle ilgili Kompozisyon örneği Çiçeklerle ilgili Kompozisyon örneği

Çiçekler güzeldir.Etrafa güzel kokular verirler.Doğada çok fazla çiçek türü bulunur Ama biz çoğunu bilmeyiz.Çiçekler çevreye renk verir.Ve doğayı güzelleştirir. Çiçekler doğanın en canlı en renkli canlılarından biridir. Onlarda insanlar gibi..

Eğitim1.878 views1 yorum
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramıyla ilgili Kompozisyon örneği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramıyla ilgili Kompozisyon örneği

23 Nisan 1920 Büyük Millet Meclisi’nin açılış günüdür. Her 23 Nisan günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı birlikte kutlarız. 23 Nisan tarihine bu anlamın yüklenmesinin nedeni ulusal egemenlik kavramından gelen ulusun..

Eğitim575 views0 yorum
Düşüncenin Önemiyle ilgili Kompozisyon örneği Düşüncenin Önemiyle ilgili Kompozisyon örneği

Beynimizin çalışması bir bilgisayar gibidir. Bilgisayarın çalışmasını ve çeşitli fonksiyonları yürütmesini sağlayan ona yüklenen yazılımlar ya da programlardır. İşte, insan beyni de böyledir. Ona “kötü olacak” programını yüklediyseniz, beyniniz davranışlarınızı..

Eğitim287 views0 yorum
Deyimlerle ilgili Kompozisyon örneği Deyimlerle ilgili Kompozisyon örneği

Deyimler çeşitli kaynaklardan gelmektedir. Bunların başında da Nasrettin Hoca ve Bektaşi fıkraları yer almaktadır. Bunlardan başka kimi masallar, efsaneler, tarihsel olaylar, halk arasında yaşanan olaylar, kültürel etkileşim içinde bulunan ülkelerle..

Eğitim1.141 views0 yorum
Tutumla ilgili Kompozisyon örneği Tutumla ilgili Kompozisyon örneği

Tasarruf kalkınmış ve medeni gelişimini tamamlamış toplum ve ülkelerde oldukça önemli bir konudur. Ülkemizinde kalkınması için tutumlu olmalı ve her zaman tasarruflu davranmalıyız. Çoğu zaman elimizdekilerin kıymetini bilmeyiz. İlgisizlik ve kayıtsızlıkla..

Eğitim287 views0 yorum
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir ile ilgili Kompozisyon örneği Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir ile ilgili Kompozisyon örneği

Egemenlik Ulusundur Egemenlik bir topluluğun, bir devletin ülke üzerinde sahip olduğu tüm yetkilerdir, hür olmak, yetki sahibi olmak, hâkimiyet anlamlarına gelir. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk egemenliğin halka ait bir..

Eğitim902 views0 yorum
Ölümle ilgili Kompozisyon örneği Ölümle ilgili Kompozisyon örneği

Ölüm, her insanın kafasında farklı tanımlanır sınırlandırmak ancak din, felsefe ve bilim alanlarında var olabilir. Dinde ölüm, ruhun bedenden ayrılması ve ebediyete uzanan yeni bir hayat olarak nitelendirilir. İnsanların, dünya..

Eğitim1.083 views0 yorum
Kaybetmekle ilgili Kompozisyon örneği Kaybetmekle ilgili Kompozisyon örneği

İnsanda yükselmek, büyük başarılara ulaşmak için azim ve ihtiras olmalı; her yerde, her zaman hak için mücadele etmesini bilmeli. Ancak insan, ihtiraslarına hakim olmasını da öğrenmeli. Haktan ötesini istememeli. Lâyık..

Eğitim353 views0 yorum
Dil ve Konuşmayla ilgili Kompozisyon örneği Dil ve Konuşmayla ilgili Kompozisyon örneği

İnsanoğlunun çektiği dili belasıdır derler. Susmayı gerektiren yerlerde susmamak, olumlu olumsuz heyecan gösterileri yapmak, yerli yersiz müdahalelerde bulunmak birçok kayıplara sebep olur “Söz gümüşse sükût altındır” derler Her ne kadar..

Eğitim487 views0 yorum
Çevreyle ilgili Kompozisyon örneği Çevreyle ilgili Kompozisyon örneği

Çevre insanların ve diğer canlıların yaşamları boyunca ilişkilerini sürdürdükleri ve karşılıklı olarak etkileşim içinde bulundukları, fiziki, biyolojik, sosyal, ekonomik ve kültürel ortamdır. İnsanlar yaşadıkları çevreden sorumludurlar. Temiz bir çevrede yaşamak insanların..

Eğitim337 views0 yorum
DMCA.com Protection Status