kompozisyon örneği

Düşünceyle ilgili Kompozisyon örneği Düşünceyle ilgili Kompozisyon örneği

Beynimizin çalışması bir bilgisayar gibidir. Bilgisayarın çalışmasını ve çeşitli fonksiyonları yürütmesini sağlayan ona yüklenen yazılımlar ya da programlardır. İşte insan beyni de böyledir. Ona “kötü olacak” programını yüklediyseniz beyniniz davranışlarınızı..

Eğitim371 views0 yorum
Bayramla ilgili Kompozisyon örneği Bayramla ilgili Kompozisyon örneği

Bayramlar bir ülkenin milli ve dini dayanışma günleridir. Bayram günlerinde insanlar temiz giyinerek, özenle hazırlanarak, birbirlerini ziyaret ederler. Milli ve dini görevlerini yerine getirirler. Bayram gelmeden evlerde hazırlıklar yapılır, evler temizlenir,..

Eğitim541 views0 yorum
Parayla ilgili Kompozisyon örneği Parayla ilgili Kompozisyon örneği

İlk önce paranın tanımına bakacak olursak; Para eşyaya değer olabilecek kıymet ölçüsü(semen); kullanılmaya hazır satın alma gücü; ödeme aracı; servet biriktirme ve tasarruf etmeye yarayan bir değer ölçüsü ve mübadele..

Eğitim836 views1 yorum
Aileyle ilgili Kompozisyon örneği Aileyle ilgili Kompozisyon örneği

Aile bireylerin bir arada olmasıdır.Aile toplumun temel yapısını oluşturur.Toplumun yapı taşlarını oluşturan bireyler,saygı ve sevgiyi birbirlerine karşı olan desteklerini paylaşımları birbirlerine olan bağlılıkları büyük önem taşır.Aile yapısını ve genişliğini çekirdek..

Eğitim377 views0 yorum
Doğal Afetlerle ilgili Kompozisyon örneği Doğal Afetlerle ilgili Kompozisyon örneği

Bir çok insanın ölmesine ve yaralanmasına sebep olabilen, bulunduğu yerdeki hayatı tamamen sekteye uğratıp, büyük maddi ve manevi zararlar veren olaylar afet diye tanımlanırken, doğal afetler tamamen insanın kontrolü dışında..

Eğitim391 views0 yorum
Çiçeklerle ilgili Kompozisyon örneği Çiçeklerle ilgili Kompozisyon örneği

Çiçekler güzeldir.Etrafa güzel kokular verirler.Doğada çok fazla çiçek türü bulunur Ama biz çoğunu bilmeyiz.Çiçekler çevreye renk verir.Ve doğayı güzelleştirir. Çiçekler doğanın en canlı en renkli canlılarından biridir. Onlarda insanlar gibi..

Eğitim1.878 views1 yorum
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramıyla ilgili Kompozisyon örneği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramıyla ilgili Kompozisyon örneği

23 Nisan 1920 Büyük Millet Meclisi’nin açılış günüdür. Her 23 Nisan günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı birlikte kutlarız. 23 Nisan tarihine bu anlamın yüklenmesinin nedeni ulusal egemenlik kavramından gelen ulusun..

Eğitim575 views0 yorum
Düşüncenin Önemiyle ilgili Kompozisyon örneği Düşüncenin Önemiyle ilgili Kompozisyon örneği

Beynimizin çalışması bir bilgisayar gibidir. Bilgisayarın çalışmasını ve çeşitli fonksiyonları yürütmesini sağlayan ona yüklenen yazılımlar ya da programlardır. İşte, insan beyni de böyledir. Ona “kötü olacak” programını yüklediyseniz, beyniniz davranışlarınızı..

Eğitim287 views0 yorum
Deyimlerle ilgili Kompozisyon örneği Deyimlerle ilgili Kompozisyon örneği

Deyimler çeşitli kaynaklardan gelmektedir. Bunların başında da Nasrettin Hoca ve Bektaşi fıkraları yer almaktadır. Bunlardan başka kimi masallar, efsaneler, tarihsel olaylar, halk arasında yaşanan olaylar, kültürel etkileşim içinde bulunan ülkelerle..

Eğitim1.141 views0 yorum
Tutumla ilgili Kompozisyon örneği Tutumla ilgili Kompozisyon örneği

Tasarruf kalkınmış ve medeni gelişimini tamamlamış toplum ve ülkelerde oldukça önemli bir konudur. Ülkemizinde kalkınması için tutumlu olmalı ve her zaman tasarruflu davranmalıyız. Çoğu zaman elimizdekilerin kıymetini bilmeyiz. İlgisizlik ve kayıtsızlıkla..

Eğitim287 views0 yorum
DMCA.com Protection Status