Kullanım Alanları

Boraks Nedir? Özellikleri ve Kullanım Alanları – Nasıl Elde Edilir – Bileşimi, Rengi ve Ağırlığı Boraks Nedir? Özellikleri ve Kullanım Alanları – Nasıl Elde Edilir – Bileşimi, Rengi ve Ağırlığı

Meşhur ismi sodyum borat olan, borun oksi asidinin tuzu. Genellikle, kimyasal formülü Na2B4O7.10H2O olarak yazılırsa da, Na2(OH)2.8H2O) formülü daha doğru ve tuzun yapısını daha iyi izah etmektedir. Boraks ismi Arapça Burak..

Eğitim1.097 views0 yorum
Tezhip Sanatının Kullanım Alanları – Tezhip Sanatında Kullanılan Teknik ve Üsluplar Tezhip Sanatının Kullanım Alanları – Tezhip Sanatında Kullanılan Teknik ve Üsluplar

Tezhip sanatının kullanım alanları? Yazma Kitaplar, Levhalar, Ferman ve Tuğralar, Kitap Ciltleri, Minyatürler, Kubur, Kutu, Sandık (Lake İşleri), Diğer Alanlar. Tezhip sanatında kullanılan teknik ve üsluplar? Klasik Tezhip, Halkar, Zerefşan,..

Kültür & Sanat258 views0 yorum
Hidroklorik Asitin Kullanım Alanları Hidroklorik Asitin Kullanım Alanları

Hidroklorik Asitin (Tuz Ruhu) Kullanım Alanları Hidroklorik asit, kimyadaki ana maddelerden biridir. Bu asit, birçok küçük çaplı sanayi dalında kullanılmaktadır. Deri işlemeciliği, ev temizliği, inşaat sanayisi bunların başında gelmektedir. Petrol..

Eğitim421 views0 yorum
Uranyum Elementi , Özellikleri ve Kullanım Alanları Uranyum Elementi , Özellikleri ve Kullanım Alanları

Uranyum Elementi ve Kullanım Alanları – Uranyum Nasıl Elde Edilir Uranyum kimyasal bir eleman. Sembolü U. Atom ağırlığı 238,2 atom numarası 92 dir. Demir görünüşünde bir madendir, 1800 derecede ergir,..

Eğitim832 views0 yorum
Platin Elementi , Özellikleri ve Kullanım Alanları Platin Elementi , Özellikleri ve Kullanım Alanları

Platin Elementi ve Kullanım Alanları – Platinin Özellikleri Platin, periyodik cetvelde Pt simgesi ile gösterilen kimyasal bir element olup atom numarası 78’dir. Ağır, dövülebilir, sünek, grimsi beyaz renkli, geçiş metalleri..

Eğitim516 views0 yorum
Baryum Elementi , Özellikleri ve Kullanım Alanları Baryum Elementi , Özellikleri ve Kullanım Alanları

Baryum Elementi ve Kullanım Alanları – Baryumun Özellikleri Baryum, sembolü Ba olan kimyasal bir elementtir. Ağır manasına gelen “barys” kelimesinden türemiştir. İngilizce’de Barite ağırlık yoğunluk manasında kullanılmaktadır. Baryum elementinin atom..

Eğitim315 views0 yorum
Ksenon Elementi , Özellikleri ve Kullanım Alanları Ksenon Elementi , Özellikleri ve Kullanım Alanları

Ksenon Elementi ve Kullanım Alanları Ksenon, Xe sembolü ile gösterilen 54 atom numaralı kimyasal elementtir. Renksiz, ağır, kokusuz bir soygaz olan ksenon Dünya atmosferinde eser miktarda bulunur.Genellikle reaktif olmayan element,..

Eğitim673 views0 yorum
Kripton Elementi ve Özellikleri Kripton Elementi ve Özellikleri

Kripton Elementi , Özellikleri , Bileşikleri ve Kullanılışı Kripton elementi, periyodik cetvelin 0 grubunda yer alan soy gaz, simgesi Kr olan kimyasal element. Kr Kimyasal sembolüyle gösterilir. Atmosferin hacimce milyonda birini..

Eğitim549 views0 yorum
Brom Elementi ve Özellikleri Brom Elementi ve Özellikleri

Brom Elementi , Kullanım Alanları – Krom Nasıl Elde Edilir Brom elementi, Antoine Balard tarafından 1826 yılında keşfedilen halojen ametal.Yunanca dışkı gibi koku anlamındaki bromosdan gelmiştir. Doğada Na, K, be Mg..

Eğitim340 views0 yorum
Kurşun Elementi , Özellikleri ve Çevreye Etkileri Kurşun Elementi , Özellikleri ve Çevreye Etkileri

Kurşun Elementi , Bulunuşu , Özellikleri ve Kullanım Alanları Kurşun (Pb) atom numarası 82 ve atom kütlesi 207,19 olan mavi-gümüş rengi karışımı bir elementtir. 327,5 °C de erir ve 1740..

Eğitim601 views0 yorum
DMCA.com Protection Status