Kuran

Kuran’ı Kerim’de Geçen Mümin Kulların Özellikleri Nelerdir Kuran’ı Kerim’de Geçen Mümin Kulların Özellikleri Nelerdir

Kuran’a göre yaşayan bir insan, sevgisini de Kuran’a göre yaşayanlara, yani müminlere yöneltecektir. Müminlerin, onları sevilmeye layık kılan ve Allah’a iman etmelerinden doğan bazı özellikleri vardır. Mümin, diğer müminlerde bu..

Dini Bilgiler720 views0 yorum
Kuran’ı Kerim’de ilk ve Son inen Ayet Hangisidir? Kuran’ı Kerim’de ilk ve Son inen Ayet Hangisidir?

Kuran’ı Kerim’in ilk inen ayeti hangisidir? Kuran’ı Kerim’in son inen ayeti hangisidir? Kur’an’da ilk inen ayet? Kur’an’ın ilk inen ayet, Alak Suresinin “Yaratan Rabbinin adıyla oku” mealindeki ilk ayettir. Kur’an’da..

Dini Bilgiler / Kültür & Sanat1.045 views0 yorum
Kuran’ı Kerim’de Kaç Sure, Kaç Ayet Var? En Uzun Ayet Hangisidir? Kuran’ı Kerim’de Kaç Sure, Kaç Ayet Var? En Uzun Ayet Hangisidir?

Kur’an’da kaç sure ve ayet var? Kur’an-ı kerimde 114 sure, 6236 ayet-i kerime vardır. Ayetlerin sayısının 6236’dan az veya daha çok olduğu bildirildi ise de, bu ayrılıklar büyük (uzun) bir..

Kuran’da Âyet Kelimesinin Geçtiği Ayetler Kuran’da Âyet Kelimesinin Geçtiği Ayetler

Kuran’da Âyet Kelimesinin Geçtiği Ayetler Kur´an’da geçen ayet kelimesi sadece Kur´an ayetleri için değil, aynı zamanda işaret veya delil anlamında tabiat için de kullanılır. Kur´an’da, Allah’ın ayetlerinin tabiatta gözlemlenebileceği ifade..

Windows Phone İçin Sesli Kuran Uygulaması Windows Phone İçin Sesli Kuran Uygulaması

Sesli Kur-an (Kur-an’ı Kerim Meali) Windows Mobile için ücretsiz Sesli Kuran uygulamasıdır. Sesli Kuran, Windows Phone 8 kullanıcıları için geliştirilmiş olan bir Kuran meali uygulamasıdır. Uygulama ücretsiz olarak sunulmaktadır. Kuran mealini..

Mobil / Windows Phone397 views0 yorum
Uykudan Sıçrayarak Uyananlar İçin Okunacak Dualar, Sure ve Ayetler Uykudan Sıçrayarak Uyananlar İçin Okunacak Dualar, Sure ve Ayetler

Uykudan sıçrayarak uyananlar için okunacak dua, sure ve ayetler hakkında bilgi vereceğiz. Mekarimu’l-Ahlak’ta yazılıdır ki; “Ne zaman uykudan sıçrarsanız on kez şunları söyleyin: أعُوذُ بِكَلِماتِ اللهِ مِنْ غًضَبِهِ وَ مِنْ..

Dini Bilgiler / Kültür & Sanat15.356 views0 yorum
Kuranı Kerimde Hangi Hayvanların Adı Geçer Kuranı Kerimde Hangi Hayvanların Adı Geçer

Kuranı Kerim de adı geçen hayvanlar ve geçtikleri ayetler. ASLAN “Aslandan kaçmaktalar.” KARGA “Derken Allah, kardeşinin cesedini nasıl gömeceğini ona göstermek için yeri eşeleyen bir karga gönderdi. (Katil kardeş) “Yazıklar..

Dini Bilgiler443 views0 yorum
Bakara Suresi Türkçe Meali Bakara Suresi Türkçe Meali

Rahman Rahim olan Allah’ın adıyla 1. Elif. Lâm. MÎm. 2. O kitap (Kur’an); onda asla şüphe yoktur. O, müttakîler (sakınanlar ve arınmak isteyenler) için bir yol göstericidir. 3. Onlar gayba..

Dini Bilgiler276 views0 yorum
Ramazan Ayı ve Oruçla İlgili Ayetler Ramazan Ayı ve Oruçla İlgili Ayetler

Ramazan ayı ile ilgili ayetler hangileridir? Oruçla ilgili ayetler hangileridir? Bismillahirrahmânirrahîm BAKARA – 183,184,185,186,187 183– Ey iman edenler! Oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi size de farz kılındı. Umulur ki..

Dini Bilgiler / Genel742 views0 yorum
Kur’an da Var Diye Çocuklarınıza Bu İsimleri Koymayın! Kur’an da Var Diye Çocuklarınıza Bu İsimleri Koymayın!

Sanem, Kezban, Bekir, Rumeysa, Hüreyre, Kayra, Melis, Erçin, Jülide, İrem, Bade… Bu isimlerin gerçek anlamını biliyor musunuz? Samsun Müftüsü Hayrettin Öztürk, ”Aileler çocuklarına Kur’an’dan isim koymak isterken ismin anlamına çok..

Haber206 views0 yorum
12
DMCA.com Protection Status