Kuranı Kerim

Ali İmran Suresi Meali Ali İmran Suresi Meali

Rahman Rahim olan Allah’ın adıyla Elif, Lam, Mim. Allah… O’ndan başka İlah yoktur. Diridir, Kaimdir. O, sana Kitab’ı hak ve kendinden öncekileri doğrulayıcı olarak indirdi. O, Tevrat’ı ve İncil’i de..

Dini Bilgiler429 views0 yorum
Kuran’ı Kerim’de Hz Ademle ilgili Ayetler Nelerdir Kuran’ı Kerim’de Hz Ademle ilgili Ayetler Nelerdir

Kuran’ı Kerim’de Hz Ademle ilgili Ayetler Hani Rabbin Meleklere: “Muhakkak ben yeryüzünde bir halife var edeceğim” demişti. Onlar da: “Biz seni şükrünle yüceltir ve (sürekli) takdis ederken orada bozgunculuk çıkaracak..

Dini Bilgiler242 views0 yorum
Kuran’ı Kerim’de ilk ve Son inen Ayet Hangisidir? Kuran’ı Kerim’de ilk ve Son inen Ayet Hangisidir?

Kuran’ı Kerim’in ilk inen ayeti hangisidir? Kuran’ı Kerim’in son inen ayeti hangisidir? Kur’an’da ilk inen ayet? Kur’an’ın ilk inen ayet, Alak Suresinin “Yaratan Rabbinin adıyla oku” mealindeki ilk ayettir. Kur’an’da..

Kuran’da Âyet Kelimesinin Geçtiği Ayetler Kuran’da Âyet Kelimesinin Geçtiği Ayetler

Kuran’da Âyet Kelimesinin Geçtiği Ayetler Kur´an’da geçen ayet kelimesi sadece Kur´an ayetleri için değil, aynı zamanda işaret veya delil anlamında tabiat için de kullanılır. Kur´an’da, Allah’ın ayetlerinin tabiatta gözlemlenebileceği ifade..

Windows Phone için Kuranı Kerim Uygulaması İndir Windows Phone için Kuranı Kerim Uygulaması İndir

Windows mobile kullanıcıları için geliştirilmiş bu uygulama ile Kuran’ı Kerim’i ister internet erişiminin olduğu her yerde veya telefonunuza indirerek de dinleyebilirsiniz. Uygulamanın ayrı bir güzelliği de yazı tipini, yazı tipi..

Mobil / Windows Phone312 views0 yorum
Kuranı Kerimde Hangi Hayvanların Adı Geçer Kuranı Kerimde Hangi Hayvanların Adı Geçer

Kuranı Kerim de adı geçen hayvanlar ve geçtikleri ayetler. ASLAN “Aslandan kaçmaktalar.” KARGA “Derken Allah, kardeşinin cesedini nasıl gömeceğini ona göstermek için yeri eşeleyen bir karga gönderdi. (Katil kardeş) “Yazıklar..

Dini Bilgiler403 views0 yorum
Hırsızlardan Korunmak İçin Okunacak Dualar Hırsızlardan Korunmak İçin Okunacak Dualar

Hırsızlardan Korunmak İçin el-Fakih’te, Resul-i Ekrem’in (s.a.a) Hz. Ali’ye (a.s) şöyle vasiyet ettiği bildirilmiştir: “Ey Ali! Bu ayet, ümmetimi hırsızlığa karşı korur: )قُلِ ادْعُواْ اللّهَ أَوِ ادْعُواْ الرَّحْمَـنَ أَيّاً مَّا..

Bakara Suresi Türkçe Meali Bakara Suresi Türkçe Meali

Rahman Rahim olan Allah’ın adıyla 1. Elif. Lâm. MÎm. 2. O kitap (Kur’an); onda asla şüphe yoktur. O, müttakîler (sakınanlar ve arınmak isteyenler) için bir yol göstericidir. 3. Onlar gayba..

Dini Bilgiler243 views0 yorum
Orucun Fazileti İle İlgili Ayetler Nelerdir Orucun Fazileti İle İlgili Ayetler Nelerdir

Mübarek Ramazan ayı geldi çattı.Ümmetin ayı olan Ramazanı bu kadar faziletli  olmasının nedeni nedir.İşte Ramazan ayının fazileti ile ilgili Kuranı Kerimde geçen ayetler nelerdir. Orucun Fazileti     “Ey îman..

Genel242 views0 yorum
Kur’an-ı Kerim’de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları Kur’an-ı Kerim’de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları

Kur’an-ı Kerim’de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları. Kur’an-ı Kerim’de geçen kız çocuk isimleri ve anlamlarını bir araya toplamaya çalıştık. Kız çocuğunuza Kur’an-ı Kerim’de olan bir isim koymak istiyorsanız size yardımcı olacak..

Kadın / Yaşam298 views0 yorum
DMCA.com Protection Status