Meme Kanseri

Meme Kanserinde En Önemli Kural Meme Kanserinde En Önemli Kural

Her 8-10 kadından birinde görülen meme kanserindeki artış endişe yaratıyor. 1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı nedeniyle bilgi veren Tıbbi Onkolog Prof. Dr. Gökhan Kandemir, meme kanserinde riskin..

Kadın221 views0 yorum
Meme Kanserinde Kontrol Yaşı Ne Olmalı? Meme Kanserinde Kontrol Yaşı Ne Olmalı?

Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı süresince erken tanının önemine dikkat çeken uzmanlar, düzenli hekim kontrolünün önemine parmak basıyor. Meme kanseri riskinin yaşla birlikte arttığını hatırlatan Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Kemal..

Kadın221 views0 yorum
Göğüs Kanseri Riskini Artıran Faktörler Göğüs Kanseri Riskini Artıran Faktörler

Kadınlar da en sık görülen kanser türlerindendir. Meme kanserine yönelik bir çok bilinçlendirme projeleri yapılmaktadır. Ama yinede yeterli olmamaktadır. Bu sağlık konusun da kadınlar da göğüs kanserini tetikleyen faktörler hakkında..

Sağlık / Yaşam197 views0 yorum
Meme Kanserine Multivitaminlerin Etkileri Meme Kanserine Multivitaminlerin Etkileri

Yapılan bazı araştırmalarda multivitaminlerin kadınlarda farklı erkeklerde farklı etkiler gösterdiği ortaya çıktı. İsveçli bilim insanlarının araştırması multivitaminlerin kadınlarda meme kanseri riskini artırdığını ortaya koymuştu. ABD’de yapılan araştırma ise multivitaminlerin erkekler..

Kadın183 views0 yorum
Meme Kanserinden Korunmanın Formülleri Meme Kanserinden Korunmanın Formülleri

Kadınlarda sık görülen meme kanserinde riski azaltmak çok da zor değil. Yaşam alışkanlıklarında yapılacak basit değişiklikler ve bazı önlemlerle meme kanseri riskini anlamlı şekilde düşürmek mümkün. Meme kanseri kadınlar arasında..

Sağlık242 views0 yorum
Meme Kanseri Olduğumu Nasıl Anlarım? Meme Kanseri Belirtileri Meme Kanseri Olduğumu Nasıl Anlarım? Meme Kanseri Belirtileri

Kadınların korkulu rüyalarından biri de meme kanseridir. Kadın sağlığı açısından en tehlikeli hastalıklardan biridir. Erken tanı be tedavi her zaman sağlık için önemlidir. Peki kendimiz bu durumu anlayabilir miyiz? Evet..

Sağlık369 views0 yorum
Meme Kanseri – Kanser Olduğumu Nasıl Anlarım Meme Kanseri – Kanser Olduğumu Nasıl Anlarım

Kadınlarda meme kanseri belirtileri nelerdir. Kadınlarda meme kanserinin belirtilerinden en sık görüleni ve ilk fark edilen belirtilerden biri memede ele gelen kitle oluşumu ve sertliktir. Meme yumuşak bir dokuya sahip..

Kadın / Sağlık235 views0 yorum
Meme Kanserini Anlamanın Yolları Meme Kanserini Anlamanın Yolları

Meme kanseri 40 yaşından sonra gelişen bir hastalık olarak kabul edilmesinin yanı sıra genç kesimlerdede görülebiliyor.Dünyada en sık görülen kanser türüdür. Meme kanserinde erken teşhis çok önemlidir. Öyle ki, Meme..

Kadın / Sağlık / Yaşam211 views0 yorum
DMCA.com Protection Status