Ne İşe Yarar

Beyincik – Beyinciğin Yapısı – Beyincik Ne İşe Yarar Beyincik – Beyinciğin Yapısı – Beyincik Ne İşe Yarar

Beyincik ya da Cerebellum, vücudun denge organlarından biridir. Kasların düzenli çalışmasını sağlar. Fossa cranii posterior’da, bulbus ve pons’un üst arka kısmında bulunur. Beynin ikinci büyük (beynin 1/8′i kadar), rhombencephalon’un en..

Eğitim229 views0 yorum
Göbek Kordonu (Göbek Bağı) Nedir – Ne İşe Yarar Göbek Kordonu (Göbek Bağı) Nedir – Ne İşe Yarar

Bebek, anne karnındaki yaşamında, göbek kordonu ile anne kanından beslenir. Bu beslenme direk olarak anne, damarlarına bağlanarak değil, plasenta (bebeğin-eşi) aracılığı ile olur. Plasenta, bebek ile anne arasındaki besin ve..

Sağlık134 views0 yorum
Hangi Vitamin Ne işe Yarar Hangi Vitamin Ne işe Yarar

Vitaminler ve mineraller, vücudun biyokimyasal işlevlerinin sürdürülmesini sağlarlar. Her bireyin vitamin gereksinimi farklıdır” diyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Zehra Akören vitaminlerin 2 grupta incelendiğini ekliyor ve vitaminlerin faydalarını anlatıyor...

Sağlık147 views0 yorum
Hardal Yağının Faydaları – Ne İşe Yarar Hardal Yağının Faydaları – Ne İşe Yarar

Hardal yağının faydaları nelerdir. Hardal yağının sağlığa faydaları nelerdir. Hardal bitkisinden elde edilen hardal yağının birbirinden farklı yararlarıyla birçok sorununuza çözüm bulacağınızı biliyor muydunuz. Üstelik bu yöntem antik Yunan döneminden..

Sağlık / Yaşam162 views0 yorum
Nükleer Santral Nedir? Nükleer Santrale Sahip Ülkeler Hangileridir Nükleer Santral Nedir? Nükleer Santrale Sahip Ülkeler Hangileridir

Nükleer santral, bir veya daha fazla sayıda nükleer reaktörün yakıt olarak radyoaktif maddeleri kullanarak elektrik enerjisinin üretildiği tesislerin adıdır. Üretilen enerjiye nükleer enerji yada çekirdek enerji denir. Nükleer santraller radyoaktif..

Genel / Yaşam108 views0 yorum
DMCA.com Protection Status