nedenleri

Kıl Dönmesi Nedenleri Nelerdir – Kimlerde Daha Sık Görülür Kıl Dönmesi Nedenleri Nelerdir – Kimlerde Daha Sık Görülür

Kıl dönmesi nedir? Kıl dönmesinin nedenleri nelerdir. Kıl dönmesi en çok kimlerde görülür. Kıl dönmesinde hangi belirtilere dikkat edilmeli. Kıl dönmesi kılın deri içine doğru büyümesi halidir. Kıl folikülünün enfeksiyonu ile..

Sağlık250 views0 yorum
Yüz Felci Nedir? Yüz Felcine Neden Olan Faktörler, Belirtileri ve Tedavisi Yüz Felci Nedir? Yüz Felcine Neden Olan Faktörler, Belirtileri ve Tedavisi

Yüz felci ya da fasiyal palsi, yüz hareketlerinin genellikle tek taraflı azalması veya kaybolmasıdır. Kaş kaldırma, göz kapama, diş gösterme, gülme ve yanak şişirme gibi hareketler bozulur. Yüz hareketlerini sağlamak amacıyla beyinden..

Sağlık285 views0 yorum
Karın Ağrısı Nedir? Karın Ağrısı Nedenleri ve Tedavisi Karın Ağrısı Nedir? Karın Ağrısı Nedenleri ve Tedavisi

Akut Karın Ağrısı ve Teşhisi Altı saat içinde birden bire başlayan karın ağrısı ile kendini gösteren karın hastalığı, akut karın ağrısı olarak tanımlanır. Bağırsakta olan iltihabi bir olay ise kendisini..

Sağlık353 views0 yorum
Sürekli Sinirli Olmanın Nedenleri, Sebepleri Nelerdir Sürekli Sinirli Olmanın Nedenleri, Sebepleri Nelerdir

Hayatta kişinin yaşadığı zorluklar, depresif durumlar ve çeşitli nedenlere bağlı olarak, tüm bunların bir birikimi olarak ortaya çıkan sinir bozukluğu, ansızın patlak veren bir durum gibi görünse de, çok önceden..

Kadın620 views0 yorum
2. Dünya Savaşı, Nedenleri, Sonuçları – İtalya, Almanya, ABD, Afrika, Japonya, Fransa ve SSCB 2. Dünya Savaşı, Nedenleri, Sonuçları – İtalya, Almanya, ABD, Afrika, Japonya, Fransa ve SSCB

II. Dünya Savaşı, 1939- 45 arasında hemen hemen dünyanın her yanını kapsayan uluslararası savaş. I. Dünya Savaşının çözümsüz bıraktığı anlaşmazlıklarla belirlenen yirmi yıllık gergin bir dönemin ardından patlak veren savaşta..

Eğitim614 views0 yorum
Göz Kapağı Şişmesi Nedenleri ve Tedavisi Göz Kapağı Şişmesi Nedenleri ve Tedavisi

Göz kapağı şişmesi hakkında kısa bir bilgi Göz kapağı şişmesi bir çok nedenden dolayı oluşan bir durumdur. Çok kolay bir şekilde oluşması da dikkat etmemiz gereken önemli bir noktadır. Göz..

Sağlık279 views0 yorum
Zatüre (Pnömoni) Nedir? Nedenleri , Nasıl Bulaşır Zatüre (Pnömoni) Nedir? Nedenleri , Nasıl Bulaşır

Zatürre veya tıptaki adıyla pnömoni, bir veya birkaç akciğer lobunun iltihaplanması şeklinde ortaya çıkan, daha çok küçük çocuklarda, ileri yaştakilerde ve kronik bir hastalığı bulunan kişilerde daha ağır seyreden ve..

Sağlık309 views0 yorum
Kadınların Çok Konuşmasının Nedenleri Kadınların Çok Konuşmasının Nedenleri

Hiç merak ettiniz mi kadınlar neden çok konuşurlar. Kadın ve erkeğin belkide varoluşundan beri erkekler hep kadınların çok konuşmasından şikayet ederler. Onlara göre kadınlar sürekli konuşan varlıklardır. Ama bu suçlama..

Kadın241 views0 yorum
Böbrek Yetmezliğinin Nedenleri – Kronik Böbrek Yetmezliği Böbrek Yetmezliğinin Nedenleri – Kronik Böbrek Yetmezliği

Böbrek yetmezliğinin nedenleri nelerdir. Böbrek yetmezliği erken döneminde belirti vermiyor. Taş olayı farklı, erken dönemde ağrısıyla dikkati çekiyor. Kronik böbrek yetmezliği belirtisi yok ama bozukluğu klinik değil, laboratuvar bulgularıyla anlıyoruz...

Sağlık235 views0 yorum
Adet Düzensizliği Nedenleri, Neden Olur: Önemli Bilgiler Adet Düzensizliği Nedenleri, Neden Olur: Önemli Bilgiler

Adet düzensizliği her kadının kabusudur. Adet düzensizliği ile ilgili çok ciddi sağlık sorunları olabilir. Bu düzensizlikler hiç bir zaman göz ardı edilmemeli, hafife alınmamalı. Erken tanı ile tedavi edilecek hastalıklar,..

Sağlık316 views0 yorum
DMCA.com Protection Status