Öğrenci

Sınıf Kuralları Nelerdir? Sınıf Kuralları Nelerdir?

Yaşadığımız hayatta her daim uyulması gereken kurallar mevcuttur. İster evde ister okulda ister çalıştığımız zaman fark etmez her daim bilmemiz ve dikkat etmemiz gerekir kurallara. Peki okula gidenler için hangi..

Eğitim419 views0 yorum
Okul Kuralları Nelerdir Okul Kuralları Nelerdir

İnsan olarak girdiğimiz her ortamın kendine göre kuralları mutlaka vardır. Kuralların azlığı yada çokluğu gidilen ortama, bulunulan ortama göre değişir. İster hoşumuza gitsin ister gitmesin bu kurallara uymak zorundayız. Toplumun düzeni..

Eğitim370 views0 yorum
Öğrenciler İçin Doğru Ders Çalışma Önerileri Öğrenciler İçin Doğru Ders Çalışma Önerileri

Öğrencilerin okuldaki başarılarını önemli ölçüde etkileyen çalışma alışkanlıklarının evde kazanılması gerekiyor. Anne babalar okuyan çocuklarını tembellikle suçlamaması gerekir. Amaçsız, programsız, yatarak, uzanarak yada televizyon karşısında ders çalıştırmayın. Bu şekilde aklını..

Eğitim296 views0 yorum
Sınav Kaygısından Nasıl Kurtulabilirim Sınav Kaygısından Nasıl Kurtulabilirim

Öğrenciler açısından okulun en zor dönemleri yaşanan sınav kaygılarıdır. Peki bu sınav kaygılarından nasıl kurtulabilirim. Unutmayın ki yaşadığınız sınav kaygısından kurtulmanın en önemli yolu sınavdan sonra hayatın sona ermeyeceğidir. Bunu..

Kültür & Sanat / Yaşam223 views0 yorum
Öğrencide Sınav Kaygısı Belirtileri Nelerdir Öğrencide Sınav Kaygısı Belirtileri Nelerdir

Kaygı her insanın hayatının bir parçası olup özellikle okula giden öğrenciler üzerinde oldukça etkilidir. Sınav kaygısı yaşayan bir öğrenci iseniz, sınav kaygısı yaşarken sizde ne tür belirtilerin görüldüğünü biliyormusunuz.Yazı dizimizde..

Kültür & Sanat / Yaşam241 views0 yorum
Etkili Öğrenme İçin Felder Modeli Önerileri Etkili Öğrenme İçin Felder Modeli Önerileri

Okullar açıldı, ders zili çaldı ve yeni bir eğitim öğretim yılı başladı. Öğrenme durumunuz nasıl. Peki sizlere etkili öğrenme ile ilgili Felder Modeli diye bir model duydunuz mu? Yazı dizimizde..

Kültür & Sanat / Yaşam278 views0 yorum
Özet Nasıl Çıkarılır – İyi Bir Özet Nasıl Çıkarabilirim Özet Nasıl Çıkarılır – İyi Bir Özet Nasıl Çıkarabilirim

Özet nasıl çıkarılır. Özellikle okuyan öğrenciler açısından özet çıkarmak oldukça önemli bir durumdur. Okuduğunu anlamanın somut göstergesi özet çıkarabilmektir. Özetleme, bir bakıma metni kısaltma işlemidir. Ancak bu kısaltma metindeki temel..

Kültür & Sanat1.154 views6 yorum
DMCA.com Protection Status