Okul

Atatürk’ün Okuduğu Okullar Atatürk’ün Okuduğu Okullar

Mustafa Kemal Atatürk’ün okuduğu okullar hangileridir. Atatürk hangi okullarda okumuştur. Mustafa Kemal Atatürk sırasıyla hangi okullara gitmiştir. Mustafa Kemal Atatürk’ün gittiği okullar, bulundukları şehirler ve tarihleri sırasıyla nasıldır. Atatürk’ün Okuduğu..

Eğitim407 views0 yorum
Sınıf Kuralları Nelerdir? Sınıf Kuralları Nelerdir?

Yaşadığımız hayatta her daim uyulması gereken kurallar mevcuttur. İster evde ister okulda ister çalıştığımız zaman fark etmez her daim bilmemiz ve dikkat etmemiz gerekir kurallara. Peki okula gidenler için hangi..

Eğitim425 views0 yorum
Çocuklarda Okul Fobisi Nasıl Yenilir Çocuklarda Okul Fobisi Nasıl Yenilir

Okulların açılmasıyla birlikte özellikle küçük çocuklarda okula gitmek istememe, okula gitmemek için bahaneler uydurma ve okuldan kaçma gibi durumlar yaşanabileceğini belirten uzmanlar, bu tür çocuklarda okul fobisi olabileceğini ve kolaylıkla..

Çocuk / Kadın282 views0 yorum
Okul Kuralları Nelerdir Okul Kuralları Nelerdir

İnsan olarak girdiğimiz her ortamın kendine göre kuralları mutlaka vardır. Kuralların azlığı yada çokluğu gidilen ortama, bulunulan ortama göre değişir. İster hoşumuza gitsin ister gitmesin bu kurallara uymak zorundayız. Toplumun düzeni..

Eğitim372 views0 yorum
Okulda Başarılı Olmak İçin Ne Yapmalıyım Okulda Başarılı Olmak İçin Ne Yapmalıyım

Yeni eğitim ve öğretim yılı başladı. Uzmanlar öğrencilerin okulda başarılı olmaları için bazı önerilerde bulundular. Yazı dizimizde uzmanlar tarafından öğrencilerin okulda başarılı olmaları için ne gibi önerilerde bulunduklarını aktarmaya çalışacağız...

Eğitim284 views0 yorum
Öğrenciler İçin Doğru Ders Çalışma Önerileri Öğrenciler İçin Doğru Ders Çalışma Önerileri

Öğrencilerin okuldaki başarılarını önemli ölçüde etkileyen çalışma alışkanlıklarının evde kazanılması gerekiyor. Anne babalar okuyan çocuklarını tembellikle suçlamaması gerekir. Amaçsız, programsız, yatarak, uzanarak yada televizyon karşısında ders çalıştırmayın. Bu şekilde aklını..

Eğitim297 views0 yorum
Öğrenmeyi Kolaylaştırma Yolları – Kolay Öğrenme Kuralları Öğrenmeyi Kolaylaştırma Yolları – Kolay Öğrenme Kuralları

Öğrenmek hayatın büyük parçalarından birisidir. Herkes bir şeyler öğrenir ama doğru ama yanlış. İnsan öğrenmeye ilk önce ailesinin yanında başlar. Onun için çocuğunuzun hayatı nasıl öğrendiğine dikkat edin. Unutmayın ki..

Kültür & Sanat / Yaşam457 views0 yorum
Sınav Kaygısından Nasıl Kurtulabilirim Sınav Kaygısından Nasıl Kurtulabilirim

Öğrenciler açısından okulun en zor dönemleri yaşanan sınav kaygılarıdır. Peki bu sınav kaygılarından nasıl kurtulabilirim. Unutmayın ki yaşadığınız sınav kaygısından kurtulmanın en önemli yolu sınavdan sonra hayatın sona ermeyeceğidir. Bunu..

Kültür & Sanat / Yaşam225 views0 yorum
Öğrencide Sınav Kaygısı Belirtileri Nelerdir Öğrencide Sınav Kaygısı Belirtileri Nelerdir

Kaygı her insanın hayatının bir parçası olup özellikle okula giden öğrenciler üzerinde oldukça etkilidir. Sınav kaygısı yaşayan bir öğrenci iseniz, sınav kaygısı yaşarken sizde ne tür belirtilerin görüldüğünü biliyormusunuz.Yazı dizimizde..

Kültür & Sanat / Yaşam243 views0 yorum
Etkili Öğrenme İçin Felder Modeli Önerileri Etkili Öğrenme İçin Felder Modeli Önerileri

Okullar açıldı, ders zili çaldı ve yeni bir eğitim öğretim yılı başladı. Öğrenme durumunuz nasıl. Peki sizlere etkili öğrenme ile ilgili Felder Modeli diye bir model duydunuz mu? Yazı dizimizde..

Kültür & Sanat / Yaşam281 views0 yorum
12
DMCA.com Protection Status