özellikleri

Elektronik Sigara Nedir? Özellikleri Nelerdir Elektronik Sigara Nedir? Özellikleri Nelerdir

Elektronik sigara tütün ürünlerine bağımlı kişilerin bu bağımlılığından kurtulmak için adını verildiği cihaz ismi olan elektronik sigara verilen bir teknolojik isimdir. Sigara’nın neden olduğu hastalıklardan dolayı insan kayıpları azaltmak için üretilen..

Sağlık189 views0 yorum
Biyotit Nedir? Özellikleri – Nerede Bulunur – Ağırlığı – Rengi – Bileşimi – Şekli Biyotit Nedir? Özellikleri – Nerede Bulunur – Ağırlığı – Rengi – Bileşimi – Şekli

Biyotit (K(Mg, Fe)3AlSi3O10(F, OH)2), mika ailesinin koyu renkli demirce zengin üyesidir. Diğer mikalar gibi levha yapısına sahiptir. Biyotit siyah parlak görünüşe sahiptir, bu onu diğer ferromagnezyen minerallerden ayırmaya yardım eder...

Eğitim401 views0 yorum
Toprakta Bulunan Mineraller Toprakta Bulunan Mineraller

Toprakta bulunan mineraller nelerdir. Özellikleri, bileşimi, bulunuşları,  AMETİST: Kimyasal bileşimi SiO2,olup mor kuvars olarak adlandırılır. Kristal sistemi hegzagonaldır.Genellikle süs taşı olarak kullanılır. BARİT: Kimyasal Bileşimi, BaSO4 Kristal Biçimi, Çoğunlukla ince-kalın..

Eğitim388 views0 yorum
Boraks Nedir? Özellikleri ve Kullanım Alanları – Nasıl Elde Edilir – Bileşimi, Rengi ve Ağırlığı Boraks Nedir? Özellikleri ve Kullanım Alanları – Nasıl Elde Edilir – Bileşimi, Rengi ve Ağırlığı

Meşhur ismi sodyum borat olan, borun oksi asidinin tuzu. Genellikle, kimyasal formülü Na2B4O7.10H2O olarak yazılırsa da, Na2(OH)2.8H2O) formülü daha doğru ve tuzun yapısını daha iyi izah etmektedir. Boraks ismi Arapça Burak..

Eğitim1.082 views0 yorum
Moa Nedir? Özellikleri – Nasıl Beslenir Moa Nedir? Özellikleri – Nasıl Beslenir

Moalar soyu tükenmiş ve Yeni Zelanda’ya özgü 7 milyon yılı aşkın bir süre yaşayan uçamayan kuşlardır. Yeni Zelanda’nın ormanlarında ve ovalarında yaşayan tüm zamanların en büyük kuşları olarak kabul ediliyor...

Hayvanlar Alemi4.659 views0 yorum
Kaplan Nedir? Özellikleri – Nasıl Beslenir – Avlanma Yöntemleri – Nasıl Çoğalır? Kaplan Nedir? Özellikleri – Nasıl Beslenir – Avlanma Yöntemleri – Nasıl Çoğalır?

Kaplan, dünyanın en büyük dört kedisinden biridir. Vahşi hayatta bulunan en büyük ve en güçlü kedi türüdür. Genelde farklı alt türlere ait kaplanların farklı boyutlarda olmasına rağmen erişkin bir erkek..

Hayvanlar Alemi1.149 views0 yorum
Güzel Sanat Dalları ve Özellikleri Güzel Sanat Dalları ve Özellikleri

Güzel Sanat Dalları  Edebiyat: Kelimelerle yapılan bir güzel sanattır. Nazım ve nesir yolundaki bütün eserler bu kola girer. Resim: Yağlı, sulu ya da kuru boyalarla bir zemin üzerine çizgiler çizme..

Eğitim186 views0 yorum
Yılan Burcu: 13. Burç Olan Yılan Burcunun Özellikleri Yılan Burcu: 13. Burç Olan Yılan Burcunun Özellikleri

Her ne kadar sürekli tartışılsa da, 13. burç olarak yılan burcu astroloji de yerini aldı. 29 Kasım-16 Aralık arasındaki doğumlular artık Yılan burcu kategorisine giriyor. Bu konuda en büyük tartışmalardan..

Kültür & Sanat554 views0 yorum
Kral Kobra Özellikleri, Nasıl Beslenir, Nasıl Avlanır, Nasıl Çoğalır ve Ne Zaman Deri Değişir Kral Kobra Özellikleri, Nasıl Beslenir, Nasıl Avlanır, Nasıl Çoğalır ve Ne Zaman Deri Değişir

Kral kobra (Ophiophagus hannah, Naja bungarus olarak da bilinir), dünyanın en uzun zehirli yılanı.Uzunluğu 6.7 metreye ve ağırlığı da 9 kilograma kadar çıkabilir. Bu tür Güneydoğu Asya’dan Hindistan’a kadar çok..

Hayvanlar Alemi462 views0 yorum
Coğrafya Dersi Akdeniz Bölgesi ve Özellikleri Ders Notları Coğrafya Dersi Akdeniz Bölgesi ve Özellikleri Ders Notları

Akdeniz Bölgesi ve Genel Özellikleri Akdeniz Bölgesi, Türkiye’nin yedi coğrafi bölgesinden biridir. Anadolu’nun güneyinde Akdeniz kıyısı boyunca uzanır. Genişliği 120-180 km arasında değişir. Batı ve kuzey batısında Ege Bölgesi, kuzeyinde..

Eğitim217 views0 yorum
DMCA.com Protection Status