Sonuçları

Mondros Ateşkes Antlaşması Sonuçları – Mondros Antlaşması Kaç Yılında İmzalandı Mondros Ateşkes Antlaşması Sonuçları – Mondros Antlaşması Kaç Yılında İmzalandı

Mondros Ateşkes Antlaşması ya da Mondros Mütarekesi, I. Dünya Savaşı sonunda Osmanlı İmparatorluğu ile İtilaf Devletleri arasında imzalanan ateşkes belgesi. Osmanlı İmparatorluğu adına Bahriye Nazırı Rauf Bey, Limni adasının Mondros..

Eğitim314 views0 yorum
2. Dünya Savaşı, Nedenleri, Sonuçları – İtalya, Almanya, ABD, Afrika, Japonya, Fransa ve SSCB 2. Dünya Savaşı, Nedenleri, Sonuçları – İtalya, Almanya, ABD, Afrika, Japonya, Fransa ve SSCB

II. Dünya Savaşı, 1939- 45 arasında hemen hemen dünyanın her yanını kapsayan uluslararası savaş. I. Dünya Savaşının çözümsüz bıraktığı anlaşmazlıklarla belirlenen yirmi yıllık gergin bir dönemin ardından patlak veren savaşta..

Eğitim568 views0 yorum
Ekosistemdeki Bozuklukların Sonuçları Ekosistemdeki Bozuklukların Sonuçları

Ekosistemde meydana gelen bozulmaların sonuçları nelerdir. Bilinçli ve de bilinçsiz çevreye verilen zararlar tabiattaki bazı varlıkların azalmasına neden olur. Buna bağlı olarak madde döngüsü gerçekleşemez. Bu nedenle doğa enerjisiz kalır...

Eğitim / Yaşam449 views0 yorum
1. Dünya Savaşı Sonuçları 1. Dünya Savaşı Sonuçları

Birinci dünya savaşı sonuçları nelerdir. Birinci dünya savaşının Osmanlı devleti açısından ne gibi sonuçları olmuştur.  Birinci dünya savaşının en büyük sonucu ama acı sonucu milyonlarca insanın hayatını kaybetmesidir. Dünya Savaşının..

Eğitim273 views0 yorum
Sarıkamış Savaşı, Harekatın Sonuçları Sarıkamış Savaşı, Harekatın Sonuçları

Sarıkamış savaşı Osmanlı imparatorluğu açısından büyük bir hüsranla bitti.Bakalım bu savaşın Osmanlı açısından ne türlü sonuçlar doğurmuştu. Sarıkamış Savaşı Sonuçları Savaştan sonra İstanbul’a dönen Enver Paşa uzun bir süre Sarıkamış..

Kültür & Sanat220 views0 yorum
Sarıkamış Harekatı, Savaşı’n Biyografisi Sarıkamış Harekatı, Savaşı’n Biyografisi

Sarıkamış Harekâtı I. Dünya Savaşı sırasında Osmanlı İmparatorluğu ve Rusya İmparatorluğu arasında Sarıkamış’da gerçekleşmiş, sonucu Osmanlı İmparatorluğu tarafı için büyük bir başarısızlık ile sonuçlanan bir askerî manevradır. Sarıkamış Harekatı Amacı..

Kültür & Sanat247 views0 yorum
DMCA.com Protection Status