su

Suyu Limon ile İçmenin Faydaları Suyu Limon ile İçmenin Faydaları

Su bilindiği üzere hayatın vazgeçilmez yaşam kaynaklarından bir tanesidir. Su ile ilgili olarak hayatta bir çok şey bilinmektedir ve öyle ki her geçen gün yeni yeni faydaları da gün yüzüne..

Sağlık / Yaşam498 views0 yorum
Fazla Su Tüketmek Zararlı! Fazla Su Tüketmek Zararlı!

Su içmenin yararları kadar zararı olduğunu da biliyor muydunuz? Uzmanlar kişilerin susadıkça su içmeleri gerektiği söylüyorlar. Çok su içmek zarar verebiliyor. Doktorlar bol su için sözünün çok da doğru olmadığını söyledi. Kişilerin..

Sağlık / Yaşam248 views0 yorum
Suyun Büyük Mucizesi Suyun Büyük Mucizesi

Her sabah bir fincan çay, öğle yemeğinde bir bardak su ve akşam yemeğinde bir bardak su. Yıllarca baş ağrısı çeken 42 yaşındaki İngiliz kadın tüm gün ancak bu kadar su..

Kadın233 views0 yorum
Suyun Fiziksel Özellikleri Suyun Fiziksel Özellikleri

Su ince tabakalar halindeyken renksizdir. Derin tabakalar halinde ise mavi, lacivert renklerdedir. Suyun fiziki özelliklerinden donma ve kaynama noktası, celcius sıcaklık skalası için standart alınmıştır. Suyun donma noktası veya buz,..

Yaşam269 views0 yorum
Suyun Özellikleri Suyun Özellikleri

Suyun en önemli özelliği yapışkan olmasıdır. Bu basitçe su moleküllerinin yüzeyinde oluşan hidrojen bağından dolayıdır. Bunun sonucunda yüzey gerilimi kavramı ortaya çıkar. Bu olayı hemen her gün gözleriz. Bunun nedeni..

Yaşam880 views0 yorum
Suyun Kaldırma Kuvvetini Kim Nasıl Buldu Suyun Kaldırma Kuvvetini Kim Nasıl Buldu

Banyosunu yaparken suyu ağzına kadar doldurup içine girmiş ve vücudunun suyu taşırmasıyla çok ilgilenmiştir.Bunun üzerine su gibi bir sıvı içine konulan her şeyin yukarı doğru itildiğini ve bu itme kuvvetinin..

Eğitim466 views0 yorum
Türk Destanları Nelerdir Türk Destanları Nelerdir

Türk destanları, Türk edebiyatında kahramanlıkları anlatan efsanevi türdeki destanlardır. En eski tür olarak Türk destanları içinde Uygur Destanı, Göç Destanı, Şu Destanı, Oğuz Kağan Destanı, Bozkurt Destanı, Ergenekon Destanı, Yaratılış..

Kültür & Sanat1.067 views0 yorum
Su Damlaları Neden Yuvarlaktır Su Damlaları Neden Yuvarlaktır

Su damlaları neden yuvarlaktır. Su damlaları neden küreseldir. Su damlaları neden küresel. Yağmur yağarken, eliniz ıslakken, çeşme ağzından su damlarken vs vs vs gibi bir çok gördüğünüz şekilde neden su..

Yaşam979 views2 yorum
Su Nedir? Saf Su Kaç Derecede Donar – Su Hakkında Geniş Bilgi Su Nedir? Saf Su Kaç Derecede Donar – Su Hakkında Geniş Bilgi

Su, kohezyon kuvvetine sahip renksiz, kokusuz ve tatsız sıvı bir bileşiktir. Kimyada formülü (H2O) 2 Hidrojen ve 1 Oksijen atomundan meydana gelmiştir. H+ iyonu içeren bir madde ile (ör. asit)..

Sağlık / Yaşam585 views0 yorum
Toksinler Vücuttan Hangi Yollarla Atılır Toksinler Vücuttan Hangi Yollarla Atılır

TOKSİNLERİ VÜCUTTAN ATMANIN YOLLARI Toksinin diğer adı zehirdir ve mikropların vücutta salgıladığı bazı zehirlerdir. Toksin vücudunuzu aşırı duyarlı kılan, zararlı etkileri olan,  sağlığınızı  bozan herhangi bir madde olabilir. Toksinler hem vücudumuzda..

Sağlık / Yaşam2.731 views1 yorum
12
DMCA.com Protection Status