süt

Çocuklara Süt İçmeyi Sevdirmenin Yolları Çocuklara Süt İçmeyi Sevdirmenin Yolları

Yörsan Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakarayan, çocukların bünyelerinin sağlıklı gelişimi için süt ve süt ürünlerini tercih ederek düzenli ve dengeli olarak tüketmelerinin çok önemli olduğunu söylüyor. Çocuklara sütü sevdirmenin birkaç yolu:..

Çocuk138 views0 yorum
Hamilelerin Süt Tüketmesi Neden Önemlidir Hamilelerin Süt Tüketmesi Neden Önemlidir

Hamilelerin süt tüketmesi oldukça önemlidir. Çünkü kalsiyum açısından zengin olan süt bebeğin 8. aydan sonra kemik ve dişlerinin gelişmesi için oldukça önemlidir. Yörsan Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakarayan anne ve bebek..

Kadın106 views0 yorum
Süt İçmenin Zayıflamaya Faydaları Süt İçmenin Zayıflamaya Faydaları

Sütte bulunan kalsiyumun zayıflama üzerinde önemli etkisi olduğu söylendi. Yörsan Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakayan, sütün içinde bulunan kalsiyumun zayıflama üzerinde önemli etkisi olduğunu söyleyerek, günde 2-3 bardak kalsiyum deposu süt..

Kadın89 views0 yorum
Hipertansiyonu Önlemek için Düzenli Süt İçin Hipertansiyonu Önlemek için Düzenli Süt İçin

Bilindiği üzere hipertansiyon zaman içinde özellikle kalp, böbrek, göz ve beyine kan götüren atar damarlarda hasar oluşmasına neden olmaktadır. Hipertansiyon nedir? İnsan kalbi her attığında bütün kanı vücuda atardamarlar yoluyla..

Sağlık / Yaşam93 views0 yorum
Çocuğun Zeka Gelişiminin Temel Taşı Nedir? Çocuğun Zeka Gelişiminin Temel Taşı Nedir?

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nden Prof. Dr. Neriman İnanç, doğduktan sonra ilk yıllarda büyük ölçüde tamamlanan beyin gelişimini en çok etkileyen besinin anne sütü olduğunu söyledi. Beyin gelişiminin anne karnında başladığına..

Çocuk / Kadın103 views0 yorum
Süt Ürünlerinin Saklanmasında Dikkat Eilecek Hususlar Süt Ürünlerinin Saklanmasında Dikkat Eilecek Hususlar

Hem kendi sağlığınız için hemde çocuklarınızın sağlığı için yapmanız gerekenlerin başında günlük olarak tükettiğiniz besinlerin saklanması gelmektedir. Kalsiyum, protein, A, B, D, E vitaminleri bakımından zengin olan süt ürünleri özellikle..

Sağlık / Yaşam88 views0 yorum
DMCA.com Protection Status