Tedavisi

Kalça Kireçlenmelerine Karşı Bunlara Dikkat Edin Kalça Kireçlenmelerine Karşı Bunlara Dikkat Edin

Kalça kireçlenmelerine karşı hastaların dikkat etmesi gereken özellikleri sıralayan uzmanlar, geç yaşlarda ortaya çıkan türleri yanında çocukluk yaşlarında da kireçlenme vakaları yaşandığını belirterek uyarıda bulundu. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı..

Sağlık / Yaşam274 views0 yorum
Kronik Yorgunluk Sendromu Nedir? Sebebi, Tanısı ve Önlemek için Neler Yapılabilir Kronik Yorgunluk Sendromu Nedir? Sebebi, Tanısı ve Önlemek için Neler Yapılabilir

Sabahları yataktan zor kalkma ve kendine gelememe, işte konsantrasyonun azalması, vücutta sürekli hissedilen bir kırıklık, sürekli yorgun hissetme ve dinlenememe gibi şikayetler kronik yorgunluk sendromuna işaret. Bunun dışında bazı fiziksel..

Sağlık167 views0 yorum
SARS Nedir? Belirtileri, Nasıl Yayılır, Tanısı, Korunma Yolları ve Tedavisi SARS Nedir? Belirtileri, Nasıl Yayılır, Tanısı, Korunma Yolları ve Tedavisi

Şiddetli akut solunum yolu sendromu (SARS), insanları etkileyen, SARS corona virus’ünün (SARS-CoV) neden olduğu solunum yolu sendromudur. SARS’ın nedeni henüz bilinmemekteydi, atipik bir pnömoni (zatürree) olarak seyretmektedir. Hastalığın kuluçka dönemi 2 ile..

Sağlık324 views0 yorum
Kan Uyuşmazlığı Nedir? Kan Uyuşmazlığı Nedir?

Kan uyuşmazlığı? Kan uyuşmazlığı gebe anne ile bebeği arasındaki Rh uygunsuzluğuna verilen addır. Rh uygunsuzluğu, gebelikte ya da kan naklinde Rh(-) bir kişinin Rh(+) kan ile teması sonucu oluşan bir..

Sağlık199 views0 yorum
Yüz Felci Nedir? Yüz Felcine Neden Olan Faktörler, Belirtileri ve Tedavisi Yüz Felci Nedir? Yüz Felcine Neden Olan Faktörler, Belirtileri ve Tedavisi

Yüz felci ya da fasiyal palsi, yüz hareketlerinin genellikle tek taraflı azalması veya kaybolmasıdır. Kaş kaldırma, göz kapama, diş gösterme, gülme ve yanak şişirme gibi hareketler bozulur. Yüz hareketlerini sağlamak amacıyla beyinden..

Sağlık201 views0 yorum
Ses Neden Kısılır? Ses Kısıklığının Nedenleri ve Tedavisi Ses Neden Kısılır? Ses Kısıklığının Nedenleri ve Tedavisi

Ses Kısıklığı Nedir? Ses Kısıklığının Nedenleri ve Tedavisi Ses kısıklığına neden olabilecek birçok faktör bulunuyor. Ses kısıklığı, çoğunlukla altta yatan faktörün tedavi edilmesiyle ortadan kalkıyor ve ses tellerinin ayrıca tedavisi..

Sağlık / Yaşam328 views0 yorum
Karın Ağrısı Nedir? Karın Ağrısı Nedenleri ve Tedavisi Karın Ağrısı Nedir? Karın Ağrısı Nedenleri ve Tedavisi

Akut Karın Ağrısı ve Teşhisi Altı saat içinde birden bire başlayan karın ağrısı ile kendini gösteren karın hastalığı, akut karın ağrısı olarak tanımlanır. Bağırsakta olan iltihabi bir olay ise kendisini..

Sağlık273 views0 yorum
Lasik ve PRK Nedir? Kimlere Uygulanır ve İyileşme Süresi Nedardır Lasik ve PRK Nedir? Kimlere Uygulanır ve İyileşme Süresi Nedardır

Son yıllarda yüksek dereceli göz bozukluklarında eksimer Lazer bir kornea cerrahisi ile birlikte uygulanmaya başlanmıştır. Bu yönteme LASİK denmektedir. Lazerin ilk uygulama yöntemi olan PRK işleminde eksimer lazer kornea tabakasının..

Sağlık / Yaşam245 views0 yorum
Esansiyel Trombositoz Nedir? Esansiyel Trombositoz Nedir?

Trombositoz kanda trombositlerin yüksek olması durumudur. Reaktif (sekonder) veya primer (esansiyel) olabilir (esansiyel trombositoz myeloproliferatif bir hastalıktır). Genellikle semptomsuz olmasına rağmen, bazı hastalarda trombozise dönüşebilir. Sonuçta kanda trombosit sayısında artış olur...

Sağlık / Yaşam347 views0 yorum
Kan Şekeri Düşüklüğü Nedir? Teşhisi ve Tedavisi Kan Şekeri Düşüklüğü Nedir? Teşhisi ve Tedavisi

Kan şekeri düşüklüğü (Hipoglisemi) neden kaynaklanmaktadır. Kan şekeri düşüklüğü, çok aç olduğunuzda ya da az yemekle çok egzersiz yaptığınızda, kan şekerinizin düşmesi sonucu bazı semptomlar hissedebilirsiniz. Bu hepimizde zaman zaman..

Sağlık388 views0 yorum
DMCA.com Protection Status