uyku

Yemekten Sonra Neden Uyuma İsteği Gelir? Yemekten Sonra Neden Uyuma İsteği Gelir?

Sizde yemek yedikten sonra kendinizi yorgun mu hissediyorsunuz yada uykunuz mu geliyor. Eğer cevabınız evet ise yapılan bir araştırma bunun nedenini bizlere sunuyor. Yemek sonrasında hemen herkes kendini yorgun hisseder,..

Sağlık / Yaşam24 views0 yorum
7 Saatten Az yada Fazla Uyumak Ömrü Kısaltıyor 7 Saatten Az yada Fazla Uyumak Ömrü Kısaltıyor

Günde 7 saatten fazla ya da daha az uyuma alışkanlığı olanların, düzenli uyku uyuyanlara göre, hayatlarını daha erken yaşlarda kaybetme riskiyle karşı karşıya oldukları belirlendi. Peki düzensiz uyumanın sonuçları nelerdir...

Sağlık / Yaşam17 views0 yorum
Uzmanlar Uyarıyor Çocuğa Uyumadan Önce Süt İçirmeyin! Uzmanlar Uyarıyor Çocuğa Uyumadan Önce Süt İçirmeyin!

İzmir Kent Hastanesi Gastroloji Uzmanı Dr. Bülent Şengül, hatalı beslenme alışkanlıklarındaki ısrarın reflüye neden olduğunu belirtti. Reflünün, doğumdan başlayarak ölene kadar hemen herkesin başına gelebilecek bir sorun olduğunu belirten Uzm...

Çocuk31 views0 yorum
Düzenli Uyku Zayıflatıyor; Nasıl mı? Düzenli Uyku Zayıflatıyor; Nasıl mı?

Yapılan bir araştırma düzenli bir şekilde uyumanın başka bir faydasını daha ortaya çıkardı. Ayrıntılar haberimiz de; Her gün aynı saatte uyuyan ve uyanan kişilerin vücudundaki yağ oranının daha az olduğu..

Kadın13 views0 yorum
Kış Uykusu Nedir? Kış Uykusu Nedir?

Yaradılışları gereği bazı hayvanlar kış uykusuna yatarlar. Uyudukları bu süre de kış uykusu olarak adlandırılır. Kış uykusu, soğuk ve kurak mevsimlere karşı koyabilmek için canlı varlıkların yapısında görülen olayların tümü..

Bilim41 views0 yorum
Gece Uykunuz Kaçıyorsa! Nedeni Ay Gece Uykunuz Kaçıyorsa! Nedeni Ay

Dolunay zamanında kötü bir uyku geçirdiğini belirten birçok insanın bu şikayetlerinde haklı olduğunu anlaşıldı. Current biology dergisinde dün yayımlanan araştırmaya göre, insanlar medeniyetin sağladığı tüm konfora rağmen Ay’ın jeofiziksel etkilerinden uzak..

Haber9 views0 yorum
Uykudan Sıçrayarak Uyananlar İçin Okunacak Dualar, Sure ve Ayetler Uykudan Sıçrayarak Uyananlar İçin Okunacak Dualar, Sure ve Ayetler

Uykudan sıçrayarak uyananlar için okunacak dua, sure ve ayetler hakkında bilgi vereceğiz. Mekarimu’l-Ahlak’ta yazılıdır ki; “Ne zaman uykudan sıçrarsanız on kez şunları söyleyin: أعُوذُ بِكَلِماتِ اللهِ مِنْ غًضَبِهِ وَ مِنْ..

Dini Bilgiler / Kültür & Sanat11.929 views0 yorum
Rüyalar Hakkında Bilinmeyenler Rüyalar Hakkında Bilinmeyenler

Rüyalar Hakkında Bilinmeyen 5 Gerçek Rüyalar ayrı bir dünyadır. Rüya hakkında soru sorulsa herkes farklı şeyler söylenir. Çoğu zaman aklımıza bazı sorular takılabiliyor. Hem sorularınıza yanıt olacak hem de rüyalar..

Sağlık28 views0 yorum
Teknolojinin Uykusuzluğa Etkileri Nelerdir Teknolojinin Uykusuzluğa Etkileri Nelerdir

Teknolojinin insan hayatına katkıları ne kadar fazla ise sağlık açısından olumsuz etkileride oldukça fazladır. Bu olumsuz etkilerinin en önemlilerinden bir taneside gece vakitlerinde bilgisayar karşısında geçen zamanda maruz kalınan ışığın..

Sağlık17 views0 yorum
Yatakta Yatış Şekli Nasıl Olmalı? Yatakta Yatış Şekli Nasıl Olmalı?

Güne dinç ve sağlıklı başlamak için uykunun önemi çok büyüktür.Fakat uyurken rahat ve sorunsuz bir şekilde uyumak için yatış şeklimizin mutlaka iyi olması lazım.Herkesin eminim ki belirlediği bir yatış pozisyonu..

Sağlık98 views0 yorum
DMCA.com Protection Status