vitamin

Vitaminlerin Fazlası Hangi Sorunlara Yol Açıyor Vitaminlerin Fazlası Hangi Sorunlara Yol Açıyor

Vitaminler sağlık için çok önemli. Ancak fazla alındığında hastalıklara neden oluyor. Fazla D vitamini kalbi, C vitamini böbreği vuruyor. Vitaminler, hayatımızı sağlıklı bir şekilde sürdürebilmek için olmazsa olmaz besin öğelerinden biri. Ancak vitaminler gereğinden..

Sağlık578 views2 yorum
Tam Bir C Vitamini Deposu Tam Bir C Vitamini Deposu

Gümüşhane Halk Sağlığı Müdürlüğü diyetisyeni Burcu Akgün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kuşburnu meyvesinde yüksek miktarda C vitamini yanında fenolik bileşikler ve karotenoidler bulunduğunu belirterek, “Gülgiller ailesinden bu küçük kırmızı renkli..

Sağlık / Yaşam290 views0 yorum
Besinlerin Yapı Taşları Nelerdir? Besinlerin Yapı Taşları Nelerdir?

Canlıların hayatlarını idame ettirmek, büyümek, gelişmek ve sağlıklı yaşamak için dışarıdan almaları gerekli maddeler. Vücudumuzda cereyan eden metabolik olaylara ve her türlü faaliyetimize kaynak teşkil edecek enerji, besinlerle sağlanır. Metabolik..

Sağlık / Yaşam1.405 views1 yorum
A Vitamini Yararları A Vitamini Yararları

A vitamini görme işleminde doğrudan rol oynar; kemik gelişimi ve üreme için gereklidir. Ayrıca göz ve deri sağlığını korur. A vitamini, Göz problemlerini ve körlüğü önler. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek cilt sorunlarını..

Sağlık / Yaşam202 views0 yorum
D Vitamini Eksikliği Nedenleri D Vitamini Eksikliği Nedenleri

Eğer sıkı bir vejetaryen beslenmesi takip ediyorsanız bu olasılık vardır. Çünkü doğal D vitamini kaynaklarının çoğu; balık ve balık yağları, peynir, yumurta sarısı ve sığır ciğeri de dahil, hayvansal besinlerdir...

Sağlık242 views0 yorum
B12 Vitamini ve Önemi – B12 Vitamini Eksikliği Nasıl Ortaya Çıkar B12 Vitamini ve Önemi – B12 Vitamini Eksikliği Nasıl Ortaya Çıkar

B12 vitamini suda eriyen bir vitamindir, fakat diğer suda eriyen besinlerden farklı olarak karaciğerde, böbreklerde ve diğer vücut dokularında depolanır. Kobalt minerali içerir ve dolayısıyla kobalamin olarak da bilinir. Özellikle..

Sağlık299 views0 yorum
Hangi Vitamin Ne işe Yarar Hangi Vitamin Ne işe Yarar

Vitaminler ve mineraller, vücudun biyokimyasal işlevlerinin sürdürülmesini sağlarlar. Her bireyin vitamin gereksinimi farklıdır” diyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Zehra Akören vitaminlerin 2 grupta incelendiğini ekliyor ve vitaminlerin faydalarını anlatıyor...

Sağlık442 views0 yorum
DMCA.com Protection Status