Vücuda Faydaları

Çakal Eriği Nedir? Vücuda Faydaları ve Kullanım Şekli Çakal Eriği Nedir? Vücuda Faydaları ve Kullanım Şekli

Prunus, Çakal Eriği, gülgiller (Rosaceae) familyasından kiraz, karayemiş, kayısı, şeftali ve erik gibi meyve ağaçlarını içeren cins. 3 – 4 metreye kadar boylanabilen, beyaz renkte çiçekler açan, bodur bir ağaçtır. Meyveleri..

Sağlık / Yaşam310 views0 yorum
Biber Nedir? Vücuda Faydaları ve Kullanım Şekli Biber Nedir? Vücuda Faydaları ve Kullanım Şekli

Biber (Capsicum), patlıcangiller (Solanaceae) familyasından Capsicum cinsini oluşturan, Türkiye’de bol yetişen, aynı adla anılıp tazeyken yeşil ve çoğu zaman acı meyveleri olan bitki türlerine verilen ad. Sivri biber, sulak yerde..

Sağlık / Yaşam318 views0 yorum
Beyaz Çöpleme Nedir? Vücuda Faydaları, Zararları ve Kullanım Şekli Beyaz Çöpleme Nedir? Vücuda Faydaları, Zararları ve Kullanım Şekli

Çöpleme 50-200cm boyunda dikine yükselen yuvarlak ve açık yeşil renkli bir bitkidir. Yaprakları 25-40cm uzunluğunda 15-30cm eninde, eliptik şekilli, gövdeye oturmuş olup, değişken sırayla dizilmiştir. Yaprakların başından ucuna kadar yay..

Sağlık / Yaşam375 views0 yorum
Beşparmak Otu Nedir? Vücuda Faydaları ve Kullanım Şekli Beşparmak Otu Nedir? Vücuda Faydaları ve Kullanım Şekli

Gülgillerden; yol kenarında ve çayırlarda yetişen 40-70 santimetre boyunda yabani bir bitkidir. Yaprakları beşparmak şeklindedir. Rozete benzer. Gümüşi renktedir. Uzun saplı çiçekleri, yaprakların arasından çıkar. Altın sarısı rengindedir. Yaprak ve..

Sağlık / Yaşam274 views0 yorum
Beyaz Ballıbaba Nedir? Faydaları ve Kullanım Şekli Beyaz Ballıbaba Nedir? Faydaları ve Kullanım Şekli

Beyaz ballıbaba (Lamium album), ballıbabagiller (Lamiaceae) familyasından nemli ve verimli topraklarda yetişen beyaz çiçekli bir ballıbaba türü. Halk ağzında akısırgan olarak da adlandırılır. Tarlalarda, gölgelik yerlerde ve çitlerde yetişir. 50-100 cm..

Sağlık / Yaşam336 views0 yorum
Baldırıkara (Venüssaçı) Nedir? Faydaları, Zararları ve Kullanım Şekli Baldırıkara (Venüssaçı) Nedir? Faydaları, Zararları ve Kullanım Şekli

Baldırıkara (Venüssaçı): Eğreltiotugillerden; nemli yerlerde yetişen otsu bir bitkidir. Genellikle 30-40 cm boylarında, yaprakları uzun, ince, parlak, siyah veya kırmızımtrak-siyah saplı bir bitki. Yaprak parçaları açık yeşil renkli ve böbrek..

Sağlık / Yaşam230 views0 yorum
Baldıran Nedir? Faydaları, Zararları ve Kullanım Şekli Baldıran Nedir? Faydaları, Zararları ve Kullanım Şekli

Baldıran Bitkisi: Baldıran, maydanozgiller (Apiaceae) familyasından olan ve nemli yerlerde yetişen bazı zehirli bitkilerin ve bu bitkilerden elde edilen zehirin ortak adıdır. Bitki olarak baldıran, baldırgan ya da ağı otu; zehir..

Sağlık / Yaşam242 views0 yorum
Bal Mumu Nedir? Faydaları ve Kullanım Şekli – Nasıl Üretilir Bal Mumu Nedir? Faydaları ve Kullanım Şekli – Nasıl Üretilir

Balmumu, arıların peteklerini yapmak için karın halkalarında (segmentlerde) bulunan balmumu bezlerinden salgıladıkları yumuşak sarı veya daha koyu madde. Genellikle balmumu deyince arının hazırladığı petekteki mum anlaşılır. Bunun yanında sanayide hazırlanan..

Sağlık / Yaşam944 views0 yorum
Asma Nedir? Faydaları ve Kullanım Şekli Asma Nedir? Faydaları ve Kullanım Şekli

Asmagiller (Vitaceae), vantuzlu, tırmanıcı çalı görünümünde sarılgan bitkileri içeren bitki familyası. Karmaşık yapılı, kahverengi gövdesi olan yarı odunsu bir bitkilerdir. Parçalı, üzeri tüylerle kaplı yaprakları vardır. Küçük ve yeşil renkli çiçekleri..

Sağlık / Yaşam240 views0 yorum
Acı Çiğdem Nedir? Faydaları, Zararları ve Kullanım Şekli Acı Çiğdem Nedir? Faydaları, Zararları ve Kullanım Şekli

Acı çiğdem, Colchicum cinsinden bitkilerin ortak adı. 25 – 30 cm boyunda olur. Yaprakları şerit biçimindedir. İlk yazın pembe, sarı, eflatun renkli çiçekler açar. Sulak çayırlarda yetişir. Tohumlarda bulunan colchicine..

Sağlık / Yaşam315 views0 yorum
12
DMCA.com Protection Status