Vücuda Yararları

Çakşır Otu Nedir? Vücuda Faydaları ve Kullanım Şekli Çakşır Otu Nedir? Vücuda Faydaları ve Kullanım Şekli

Çakşır (Latince ferula, “çubuk”), maydanozgiller familyasından 170 türü olan bir çiçekli bitki cinsi. Anavatanı Akdeniz bölgesinin doğusu ve Orta Asya’dır ve genelde kurak iklimlerde yetişir. 2 metreye kadar uzayabilen, sarı renkte..

Sağlık / Yaşam380 views0 yorum
Kantaron Nedir? Vücuda Faydaları, Zararları ve Kullanım Şekli Kantaron Nedir? Vücuda Faydaları, Zararları ve Kullanım Şekli

A ve C vitaminlerinin yanı sıra çeşitli mineraller bakımından da zengin bir bitkidir. Daha çok çalılıklarda ve ılıman iklimlerde yetişen, yaprakları sapsız, parlak sarı renkli çiçekler açan, 60-80 cm boylarında otsu..

Sağlık / Yaşam257 views0 yorum
Biberiye Nedir? Vücuda Faydaları ve Kullanım Şekli Biberiye Nedir? Vücuda Faydaları ve Kullanım Şekli

Biberiye (Rosmarinus officinalis), ballıbabagiller (Lamiaceae) familyasından iğneye benzeyen ince yapraklı, daima yeşil kalan bir bitki türüdür. Mor çiçekli ve çalı görünümlü bitkidir. Akdeniz çevresinde yaygın olarak yetişen bitkinin genç sürgünleri bahar..

Sağlık / Yaşam291 views0 yorum
Biber Nedir? Vücuda Faydaları ve Kullanım Şekli Biber Nedir? Vücuda Faydaları ve Kullanım Şekli

Biber (Capsicum), patlıcangiller (Solanaceae) familyasından Capsicum cinsini oluşturan, Türkiye’de bol yetişen, aynı adla anılıp tazeyken yeşil ve çoğu zaman acı meyveleri olan bitki türlerine verilen ad. Sivri biber, sulak yerde..

Sağlık / Yaşam317 views0 yorum
Bezelye Nedir? Vücuda Faydaları ve Kullanım Şekli Bezelye Nedir? Vücuda Faydaları ve Kullanım Şekli

Bezelye (Pisum sativum), baklagillerden (Fabaceae) taze, yeşil kabuğu ile taneleri ya da yalnız taneleri yenilen bir bitki türü. Ayrı taç yapraklı iki çenekli baklagiller familyasından tırmanıcı bir bitkidir. Bezelye adlı..

Sağlık / Yaşam269 views0 yorum
Meyvelerin Vücut Sağlığına Yararları, Faydaları Meyvelerin Vücut Sağlığına Yararları, Faydaları

Kolesterol vücudun başlıca düşmanlarından bir tanesidir. Hiçbir meyvede kolesterol yoktur. Meyveler doğal şeker içerir, ne kadar çok meyve tüketirsek beynimizdeki sinir hücreleri de o kadar gelişir, meyve yemek hafızamızı canlandırır...

Sağlık / Yaşam252 views0 yorum
DMCA.com Protection Status