yararları

Keçi Sütü Sabunu Yararları Keçi Sütü Sabunu Yararları

Keçi sütünün sağlığa faydaları olduğu kadar Keçi sütünden yapılan sabun da özellikle cilt için oldukça faydalıdır. Keçi sütünün faydalarını aşağıda aktaracağız ancak faydalarından öne biraz ön bilgi vermek istiyoruz. Keçi..

Sağlık / Yaşam295 views0 yorum
Portakal ve Mandalinayı Lifleriyle Birlikte Tüketin Portakal ve Mandalinayı Lifleriyle Birlikte Tüketin

Kışın en sevilen meyveleri olan portakal ve mandalinayı soyarken liflerini atmayın. Liflerin pek çok faydası bulunduğunu ve vitamin bakımından çok zengin olduğunu belirten Yrd. Doç. Dr. Sadık Uçar, “Portakal ve..

Sağlık438 views0 yorum
Üzümün Kalbe Faydaları Üzümün Kalbe Faydaları

Bitkisel süt’ olarak tanımlanan üzüm suyunun, kan yapıcı ve antioksidan özelliğinin yanı sıra vücudun kalp ve damar hastalıklarından korunmasına da yardımcı olduğunu kaydeden Prof. Dr. Neriman İnanç, üzüm ve üzüm..

Sağlık / Yaşam257 views0 yorum
Darıfülfül (Uzun Biber) Nedir? Vücuda Faydaları ve Kullanım Şekli Darıfülfül (Uzun Biber) Nedir? Vücuda Faydaları ve Kullanım Şekli

Darıfülfül, Uzun Biber veya Piper Longum adlarıyla da bilinen ve doğu Hint adalarında yetişen ve yaprak dökmeyen tırmanıcı bir bitkidir. Rezin, piperin, nişasta ve darıfülfüle kokusunu veren uçucu bir yağ içerir. Normalde..

Sağlık / Yaşam417 views0 yorum
Dağ Çayı (sideritis stricta) Antioksidan Etkisine Sahip Bir Bitki Dağ Çayı (sideritis stricta) Antioksidan Etkisine Sahip Bir Bitki

Türkiye’de yetişen endemik bitkilerin başında gelen, mikrop öldürücü ve antioksidan etkilere sahip dağ çayı (sideritis stricta) bitkisinin, vücut direncini yükselttiği, yaz aylarında oluşan gribal enfeksiyonlara karşı tüketilebilir. Yaklaşık 1 metreye kadar..

Sağlık / Yaşam457 views0 yorum
Dişbudak Nedir? Vücuda Faydaları ve Kullanım Şekli Dişbudak Nedir? Vücuda Faydaları ve Kullanım Şekli

Dişbudak, zeytingiller (Oleaceae) familyasının Fraxinus cinsini oluşturan türüne göre maksimum boyu 10-30 m arasında değişebilen dolgun ve düzgün gövdeli yuvarlak tepeli ağaç türlerinin ortak adı. Kuzey yarıkürede yetişen 70′e yakın..

Sağlık / Yaşam612 views0 yorum
Çuha Çiçeği Nedir? Faydaları ve Kullanım Şekli Çuha Çiçeği Nedir? Faydaları ve Kullanım Şekli

Çuha çiçeği, çuha çiçeğigiller (Primulaceae) familyasından Primula cinsini oluşturan bahçe süs bitkileri yetiştiriciliğinde kullanılan bitki türlerinin ortak adı. 10 – 30 cm boylarında, sarı renkte çiçekler açan, çok yıllık, otsu bir..

Sağlık / Yaşam418 views0 yorum
Çöven Otu Nedir? Faydaları ve Kullanım Şekli Çöven Otu Nedir? Faydaları ve Kullanım Şekli

Haziran-Temmuz aylarında pembe ve beyaz çiçekler açan, 50-60 cm yüksekliğinde çok dallı, çok senelik, kazık köklü, otsu bir bitkidir. Yaprakları sapsız, soluk yeşil renklidir. Tohumları küçük, hemen hemen böbrek şeklinde..

Sağlık / Yaşam265 views0 yorum
Çoban Üzümü Nedir? Faydaları ve Kullanım Şekli Çoban Üzümü Nedir? Faydaları ve Kullanım Şekli

Çoban üzümü rutubetli yerlerde, orman kenarlarında, yol kenarlarında yetişmektedir. Kullanılışı: Dalları ile birlikte kesilen çoban üzümü süpürge olarak kullanılmaktadır. Yeşilimsi renklerde çiçekler açan, meyveleri koyu kırmızı olan, ortalama 30 cm boyunda..

Sağlık / Yaşam374 views0 yorum
Çoban Çantası Nedir? Vücuda Faydaları, Kullanım Şekli ve Çayı Çoban Çantası Nedir? Vücuda Faydaları, Kullanım Şekli ve Çayı

Turpgillerden bir çeşit yaban bitkisidir. Yol kenarlarında tarla kenarlarında yetişir. 40 cm boylarında, beyaz çiçekli, otsu bir bitkidir. Meyveleri torbaya benzer. Yaprakları rozet şeklinde olup, demet görünümündedir. Çiçekleri beyazdır. Yaz aylarında..

Sağlık / Yaşam271 views0 yorum
DMCA.com Protection Status