zararları

Hamilelikte Parasetamol Kullanımına Dikkat! Hamilelikte Parasetamol Kullanımına Dikkat!

Norveç’de yapılan araştırma, gebeyken uzun süre etken maddesi parasetamol olan ilaçları kullanan kadınların çocuklarında, 3 yaşından itibaren kas ve dil becerilerinde sorunların ortaya çıkma riskinin arttığını gösterdi. Bilim adamları 3 bin..

Kadın27 views0 yorum
Çiğdem Otu Nedir? Vücuda Faydaları, Zararları ve Kullanım Şekli Çiğdem Otu Nedir? Vücuda Faydaları, Zararları ve Kullanım Şekli

Zambakgillerden, çiçekleri zehirli bir bitkidir. Pembe, beyaz, mor ve leylak renginde çiçekleri vardır. Çiçekleri Ağustos-Eylül aylarında açar. Tohumları yuvarlak, rengi sincabidir. Soğan şeklinde yetişip büyür. Etkili maddesi, Colchicin adında zehirli bir..

Sağlık / Yaşam21 views0 yorum
Beyaz Çöpleme Nedir? Vücuda Faydaları, Zararları ve Kullanım Şekli Beyaz Çöpleme Nedir? Vücuda Faydaları, Zararları ve Kullanım Şekli

Çöpleme 50-200cm boyunda dikine yükselen yuvarlak ve açık yeşil renkli bir bitkidir. Yaprakları 25-40cm uzunluğunda 15-30cm eninde, eliptik şekilli, gövdeye oturmuş olup, değişken sırayla dizilmiştir. Yaprakların başından ucuna kadar yay..

Sağlık / Yaşam36 views0 yorum
Bal Mumu Nedir? Faydaları ve Kullanım Şekli – Nasıl Üretilir Bal Mumu Nedir? Faydaları ve Kullanım Şekli – Nasıl Üretilir

Balmumu, arıların peteklerini yapmak için karın halkalarında (segmentlerde) bulunan balmumu bezlerinden salgıladıkları yumuşak sarı veya daha koyu madde. Genellikle balmumu deyince arının hazırladığı petekteki mum anlaşılır. Bunun yanında sanayide hazırlanan..

Sağlık / Yaşam153 views0 yorum
A Vitamini Nedir? Eksikliğinde Yaşanan Problemler A Vitamini Nedir? Eksikliğinde Yaşanan Problemler

A vitamini, göz problemlerini ve körlüğü önler.Yalnızca hayvanlarda bulunan ve yağda eriyen doymamış bir alkol, madde veya retinol’dür. Sütte, yumurta sarısında, ton ve morina balıklarının karaciğer yağında (balıkyağı) bulunur. Havuç..

Sağlık / Yaşam28 views0 yorum
Kalıcı Kaş Makyajı Nedir ve Nasıl Yapılır Kalıcı Kaş Makyajı Nedir ve Nasıl Yapılır

Kaş Makyajı Nasıl Yapılır – Kalıcı Kaş Makyajı Nasıl Yapılır Kaş makyajı nasıl yapılır. Kalıcı kaş makyajı nasıl yapılır. Kalıcı kaş makyajı nedir? Kalıcı kaş makyajının yararları ve zararları nelerdir...

Cilt Bakımı / Video44 views0 yorum
Yüksek Topuklu Ayakkabıların Zararları Yüksek Topuklu Ayakkabıların Zararları

Yüksek topuklu ayakkabılar ayak sağlığınızı bozuyor. Topuklu ayakkabıların ayak sağlığını etkilediği ortadadır ama kadınlar yine de vazgeçemiyor. Korkut Kasapbaşı uzmanın yüksek topluklu ayakkabılar ile ilgili yazısı. Kadınların vazgeçilmez tutkularından biri..

Kadın32 views0 yorum
Hava Olayları Hangileridir ve Etkileri Nelerdir Hava Olayları Hangileridir ve Etkileri Nelerdir

Dünya’yı diğer gezegenlerden ayıran özellilerinin başında üzerinde hava olaylarının görülmesi ve canlı yaşamına olanak sağlayan atmosferinin var olması gelir. Atmosfer %78 Azot – % 21 Oksijen – % 1 su..

Eğitim / Yaşam84 views0 yorum
Topuklu Ayakkabının Sağlığa Zararları Topuklu Ayakkabının Sağlığa Zararları

Topuklu ayakkabının bir zararı daha ortaya çıktı. Uzmanlar tarafından aktarılan bilgilere göre, topuklu ayakkabıların kadınlarda oldukça zararlı olduğunu vurguladılar. Genç kızların güzel görünmek için topuklu ayakkabı giymeye yöneldikleri bu durumdan..

Sağlık / Yaşam20 views0 yorum
Hardal Yağının Faydaları – Ne İşe Yarar Hardal Yağının Faydaları – Ne İşe Yarar

Hardal yağının faydaları nelerdir. Hardal yağının sağlığa faydaları nelerdir. Hardal bitkisinden elde edilen hardal yağının birbirinden farklı yararlarıyla birçok sorununuza çözüm bulacağınızı biliyor muydunuz. Üstelik bu yöntem antik Yunan döneminden..

Sağlık / Yaşam69 views0 yorum
DMCA.com Protection Status