Android 5’den Şok Haber

Sponsorlu Bağlantılar

Android hakkında  ortaya atılan bu iddia doğru çıkarsa Android kullanıcılarını büyük bir hayal kırıklığı bekliyor.Androidin eski modeline alışmadan androidin yeni modelinin sesi duyulmaya başladı.


Daha Android 4.0’a alışamamışken Android 5.0’ı konuşmaya başladık bile. Fakat bu sefer Google’ın farklı planları var gibi. Wall Street Journal’ın haberine göre, Google, Andorid’in gelecek sürümü 5.0 Jelly Bean’isadece kendi Nexus cihazlarında (akıllı cep ve tablet) kullanmayı planlıyor.

Şu anda Google, Nexus cihazları çıkarmak için Samsung ile işbirliği yapıyor. Google, bu değişim ile birlikte yeni Android’in tanıtımının çok daha büyük etki yaratabileceğini ve güncellemelerin de daha istikrarlı olacağını düşünüyor olabilir.

Google’ın bu değişimi yapmak istemesinin bir başka sebebi de Motorola ile ilgili planları olabilir. Bununla birlikte Google, Nexus cihazları operatörlerin tekelinden de çıkarmak istiyor. Yani artık Google’ın sitesinden, Avrupa, Amerika ve Asya’daki mağazalardan SIM-kilitsiz Nexus cihazlar almak mümkün olacak.

Henüz Google bu iddialara resmi bir açıklama ile yanıt vermiş değil. Her şey, Haziran ayında yapılacak Google I/O konferansında açıklığa kavuşacak.

veteknoloji.comBu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Haber - Yorum Yazın
Etiketler: /

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status