Firefox 13’ün Göze Çarpan Yeni Yenilikleri Nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar

Mozilla, Salı günü web tarayıcısının son sürümü Firefox 13’ü indirmeye sundu. Firefox’un son sürümü, kullanıcılarını heyecanlandıracak bazı yeniliklerle geliyor. Eğer bir süredir Firefox’u kullanmıyorsanız, bu 5 yenilik onu tekrar gözden geçirmenizi sağlayabilir.

Hız: SPDY, Firefox 11’den itibaren tarayıcı ile geliyor, ancak ilk kez Firefox 13’de varsayılan olarak etkin bulunuyor. Google tarafından HTTP’nin devamı olarak tasarlanan SPDY, bu prokolü destekleyen siteleri daha hızlı yükleyebiliyor.

Güvenlik: SPDY, tüm iletişimi SSL olarak şifrelediğinden daha iyi bir güvenlik sunuyor.

Yeni giriş sayfası: Firefox 13 ile beraber tarayıcının giriş sayfası yenileniyor. Örneğin sayfanın alt tarafındaki bağlantılar yoluyla yer imlerine, geçmişe, ayarlara, eklentilere, indirmelere ve eşitleme işlevine hızlıca erişmek mümkün.

Yeni sekme deneyimi: Firefox 13’de yeni bir sekme açtığınızda en son ve en çok ziyaret ettiğiniz sitelerin küçük resimlerini görüyorsunuz.

Daha hızlı: Firefox, bir gezinti oturumunu geri yüklediğinizde artık tüm sekmeleri geri yüklemiyor. Bunun yerine sadece seçili olan sekme yükleniyor ve diğer sekmeler, siz onlara tıklayana dek bekliyor.Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Haber - 0 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status