Galaxy S5 Suya ve Toza Dayanıklı Olacak!

2014 Ocak ayında lanse edilmesi beklenen Samsung Galaxy S5 için yeni haberler gelmeye devam ediyor. 64bit işlemci, parmak izi okuyucu sensör ve alüminyum tasarımlı olarak geleceği gündeme gelmişti. Şimdi ise telefonun, suya ve toza karşı dayanıklı olacağı bilgileri geldi!

Sony‘nin geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Xperia Z ile başlayan su geçirmez telefon macerasına katılacak olan Samsung, diğer akıllı telefon üreticileri ile benzer stratejiler uygulamayı planlıyor olabilir. Suya ve toza karşı dayanıklı olan tek Galaxy modeli şu an Galaxy S4 Active.

galaxy-s5-

Her ne kadar donanımsal ve yazılımsal olarak rakiplerinden önde olsa da Samsung’un malzeme kalitesi her zaman şikayet edilen bir konuydu. Bu konuda yeni çalışmalar yapan Samsung, Galaxy S4 Active modelinde olduğu gibi tüm seriyi IP67 toz ve suya dayanıklılık sertifikasıyla güçlendirmeyi planlıyor. Galaxy S4’de olduğu gibi su geçirmez ve toza dayanıklılık gibi özelliklere sahip Galaxy S5 modeli tüketiciler ve malzeme kalitesinden dolayı tereddüt eden kullanıcıların problemlerini ortadan kaldıracaktır.

Yeni amiral gemilerini sunduğu Galaxy S ailesi ile ön plana çıkan Samsung, öte yandan akıllı telefonlar için Galaxy F adlı 2014 serisi başlatacağı gündeme gelmişti.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Haber / Mobil / VeHayat - 0 viewsYorum Yazın
Etiketler: / /

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status